Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: veel Nederlanders weten niet wat depositogarantiestelsel is

DNB: veel Nederlanders weten niet wat depositogarantiestelsel is

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn onvoldoende bekend met het vangnet dat spaartegoeden tot 100.000 euro garandeert, constateert De Nederlandsche Bank (DNB). De toezichthouder vindt het belangrijk de bekendheid van dit zogeheten depositogarantiestelsel te vergroten. Want juist het gevoel van zekerheid van dit vangnet moet helpen voorkomen dat mensen massaal hun bankrekeningen gaan plunderen als een bank failliet gaat of dreigt te gaan.

DNB meet al sinds 2017 hoe bekend mensen zijn met het depositogarantiestelsel. Daarbij valt op dat steeds minder Nederlanders weten dat geld tot een bepaald maximum beschermd is bij een faillissement van een bank. Dit ging van 76 procent in 2017 naar 68 procent vorig jaar.

Mensen die meer details over het stelsel kunnen vertellen zijn kleiner in aantal. Ook komt naar voren dat niet alle delen van de samenleving even goed op de hoogte zijn. Oudere mannen zouden gemiddeld bijvoorbeeld meer dan twee keer zo bekend zijn met het stelsel dan jonge vrouwen.

De centrale bank wil het grote publiek de komende tijd beter informeren over het depositogarantiestelsel, onder meer via korte filmpjes op sociale media. Volgens DNB is kennis hierover namelijk erg belangrijk voor de financiële stabiliteit. Ook speelt mee dat er, zeker sinds de coronapandemie, steeds meer wordt gespaard. Met het depositogarantiestelsel is dus heel veel geld gemoeid. Sinds de financiële crisis van 2008 is de hoeveelheid gegarandeerd spaargeld met meer dan 50 procent toegenomen tot ongeveer 560 miljard euro.

Meer uit Financieel

VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

10 minuten geleden
14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

Manchester (ANP) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

52 minuten geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

1 uur geleden
DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

1 uur geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

2 uur geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

3 uur geleden