Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB speurt naar 4500 rekeninghouders van failliete bank ATB

DNB speurt naar 4500 rekeninghouders van failliete bank ATB

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank is nog op zoek naar 4500 gedupeerde rekeninghouders van de failliete Amsterdam Trade Bank (ATB). Zij krijgen het geld vergoed dat ze hadden gestald bij het dochterbedrijf van de Russische Alfa Bank, maar hebben tot nu toe nog geen rekeningnummer opgegeven om dit geld te ontvangen.

ATB viel in april om als gevolg van Britse en Amerikaanse sancties tegen de bank, die werden ingesteld wegens de Russische inval in Oekraïne. De bank kon door die strafmaatregel veel software niet meer gebruiken en Nederlandse banken weigerden betalingsopdrachten uit te voeren.

De Amsterdamse bank viel onder het Nederlandse depositogarantiestelsel, waardoor het geld van rekeninghouders tot een bedrag van 100.000 euro beschermd was. Van de circa 23.000 rekeninghouders heeft bijna 80 procent een rekeningnummer opgegeven, naar wie in totaal 660 miljoen euro is overgemaakt.

Maar van de rest heeft DNB nog geen informatie gekregen. Daardoor wacht nog 10 miljoen euro op rechtmatige eigenaren. Via krantenadvertenties en nieuwe oproepen hoopt de centrale bank de juiste rekeningnummers te krijgen.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

6 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

8 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

9 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

11 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

12 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

13 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

14 uur geleden