Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB speurt naar 4500 rekeninghouders van failliete bank ATB

DNB speurt naar 4500 rekeninghouders van failliete bank ATB

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank is nog op zoek naar 4500 gedupeerde rekeninghouders van de failliete Amsterdam Trade Bank (ATB). Zij krijgen het geld vergoed dat ze hadden gestald bij het dochterbedrijf van de Russische Alfa Bank, maar hebben tot nu toe nog geen rekeningnummer opgegeven om dit geld te ontvangen.

ATB viel in april om als gevolg van Britse en Amerikaanse sancties tegen de bank, die werden ingesteld wegens de Russische inval in Oekraïne. De bank kon door die strafmaatregel veel software niet meer gebruiken en Nederlandse banken weigerden betalingsopdrachten uit te voeren.

De Amsterdamse bank viel onder het Nederlandse depositogarantiestelsel, waardoor het geld van rekeninghouders tot een bedrag van 100.000 euro beschermd was. Van de circa 23.000 rekeninghouders heeft bijna 80 procent een rekeningnummer opgegeven, naar wie in totaal 660 miljoen euro is overgemaakt.

Maar van de rest heeft DNB nog geen informatie gekregen. Daardoor wacht nog 10 miljoen euro op rechtmatige eigenaren. Via krantenadvertenties en nieuwe oproepen hoopt de centrale bank de juiste rekeningnummers te krijgen.

Meer uit Financieel

Ferrari rekent op hogere winst, orderboek gevuld tot eind 2027

MARANELLO (ANP) - Ferrari rekent in 2026 op een verdere stijging van de omzet en winst, onder meer door de introductie van nieuwe modellen en de verkoop van exclusieve sportwagens in het hogere segment. Het orderboek van de Italiaanse sportautofabrikant is tot eind 2027 gevuld, werd dinsdag bekend.

14 minuten geleden
Koers Solvinity-koper Kyndryl crasht na vertrek financieel topman

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van het Amerikaanse bedrijf Kyndryl is meer dan gehalveerd op Wall Street. Dat volgde op het nieuws dat de financiële topman van de IT-dienstverlener maandag opstapte en het bedrijf zijn volledige kwartaalrapport later indient. Kyndryl is van plan het Nederlandse Solvinity, dat het platform levert waarop DigiD draait, over te nemen.

31 minuten geleden
EU-parlement stemt wel in met bescherming landbouw Mercosur-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met beschermingsmaatregelen voor de landbouwsector in het Mercosur-handelsakkoord. 483 leden stemden voor, 102 tegen.

39 minuten geleden
Slachthuizen dicht door staking rijksambtenaren

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren staken woensdag in het oosten van Nederland. Daardoor blijft onder andere een aantal slachthuizen woensdagmiddag dicht, meldt vakbond FNV.

1 uur geleden
Apple en Google beloven appwinkels eerlijker te maken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple en Google hebben de Britse concurrentiewaakhond CMA toegezegd veranderingen door te voeren in hun appwinkels om die eerlijker te maken voor ontwikkelaars en consumenten. Daardoor moet het makkelijker worden voor gebruikers om apps van derden te downloaden op hun smartphone.

1 uur geleden
Investeringsmaatschappij wil Kwantum en Leen Bakker overnemen

TILBURG (ANP) - Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen. Moederbedrijf Homefashion Group meldt dat hierover een overeenkomst is gesloten. De afronding van de overname vindt naar verwachting in maart plaats en is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

1 uur geleden
Recordkwartaal voor Spotify met groei in gebruikers en abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien groeien. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 751 miljoen, een nieuw record. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts op Spotify, groeide met 10 procent tot 290 miljoen.

1 uur geleden