DNB roept verzekeraars op af te zien van dividendbetalingen
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) roept verzekeraars op om aandeelhouders voorlopig niet te belonen met dividendbetalingen of de inkoop van eigen aandelen. Volgens de toezichthouder is het nog niet duidelijk hoelang de coronacrisis voortduurt. Daardoor is het ook nog onzeker in hoeverre de financiële buffers van verzekeraars worden geraakt, dus doen ze er beter aan het geld in kas te houden..
Ook de Europese toezichthouder voor de verzekeringsbranche, EIOPA, roept bedrijven in de sector op voorlopig geen dividend uit te keren. Eerder zagen veel banken al af van het uitkeren van winst aan aandeelhouders na een soortgelijke oproep van de Europese Centrale Bank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
28 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
51 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
5 uur geleden