Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-president Knot noemt huidige rentebeleid ECB passend

DNB-president Knot noemt huidige rentebeleid ECB passend

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) is met het huidige rentebeleid goed op weg om de inflatie in de eurozone terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent. Dat zei president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) in een toespraak. Knot, die ook een van de beleidsbepalers is bij de ECB, geeft daarmee aan dat het rentebeleid voorlopig ongewijzigd zal blijven.

"Persoonlijk, en afhankelijk van nieuwe gegevens die de laatste voorspellingen van september bevestigen, beschouw ik het huidige niveau van onze beleidsrentes als een goede 'kruishoogte', waar ze nog een tijdje kunnen blijven staan", aldus Knot. Wel benadrukte hij dat de rentetarieven waarschijnlijk nog een enige tijd hoog moeten blijven om de inflatie weer op het beoogde niveau te brengen.

Knot zei vorige maand in een gesprek met het ANP al dat de ECB de rente waarschijnlijk minimaal een jaar op het huidige niveau zal laten. De ECB liet vorige week het belangrijkste rentetarief onveranderd op 4 procent, het hoogste niveau ooit. De centrale bank hield daarmee voor het eerst een rentepauze na een recordreeks van verhogingen.

Woensdag hield de Amerikaanse Federal Reserve ook opnieuw een rentepauze en de Britse centrale bank zal donderdag naar verwachting de rente eveneens ongewijzigd laten. Ook de centrale bank in Noorwegen besloot donderdag de rente niet verder te verhogen. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de rentes daarmee het piekniveau hebben bereikt in de strijd tegen de inflatie.

Meer uit Financieel

Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

9 minuten geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

36 minuten geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

56 minuten geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

1 uur geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

15 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

15 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

15 uur geleden