Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging

DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) voelt zich "comfortabel" met de verwachting op de financiële markten dat de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week en in maart de rente verder gaat verlagen. Dat heeft Knot gezegd in een interview met persbureau Bloomberg op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

De ECB neemt volgende week donderdag een nieuw rentebesluit en beleggers rekenen erop dat de rente in de eurozone dan opnieuw met een kwart procentpunt wordt verlaagd. Vorig jaar verlaagde de centrale bank de rente vier keer. De inflatie in het eurogebied zwakt steeds verder af richting de doelstelling van 2 procent en dat biedt de ECB ruimte voor meer renteverlagingen om de kwakkelende economie te stimuleren.

Knot is samen met andere ECB-beleidsmakers op het WEF. Ook ECB-president Christine Lagarde is op de economische top in de Zwitserse Alpen, net als onder anderen de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau en de Duitse Bundesbank-president Joachim Nagel.

Rentebeleid

Lagarde verklaarde tegen zender CNBC dat de ECB door zal gaan met zijn stapsgewijze rentebeleid. Volgens haar is de ECB niet te traag met het verlagen van de rente. Lagarde heeft meermaals gezegd dat per vergadering wordt beslist over het renteniveau, afhankelijk van de economische cijfers. Door een lagere rente dalen de leenkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.

De ECB-president zei bij de vergadering in december dit jaar meer renteverlagingen te verwachten. Het belangrijkste rentetarief staat nu op 3 procent. Veel analisten en beurshandelaren denken dat de rente medio dit jaar zal dalen naar 2 procent.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

8 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

12 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

15 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

15 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

16 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

19 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

19 uur geleden