DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) voelt zich "comfortabel" met de verwachting op de financiële markten dat de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week en in maart de rente verder gaat verlagen. Dat heeft Knot gezegd in een interview met persbureau Bloomberg op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.
De ECB neemt volgende week donderdag een nieuw rentebesluit en beleggers rekenen erop dat de rente in de eurozone dan opnieuw met een kwart procentpunt wordt verlaagd. Vorig jaar verlaagde de centrale bank de rente vier keer. De inflatie in het eurogebied zwakt steeds verder af richting de doelstelling van 2 procent en dat biedt de ECB ruimte voor meer renteverlagingen om de kwakkelende economie te stimuleren.
Knot is samen met andere ECB-beleidsmakers op het WEF. Ook ECB-president Christine Lagarde is op de economische top in de Zwitserse Alpen, net als onder anderen de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau en de Duitse Bundesbank-president Joachim Nagel.
Rentebeleid
Lagarde verklaarde tegen zender CNBC dat de ECB door zal gaan met zijn stapsgewijze rentebeleid. Volgens haar is de ECB niet te traag met het verlagen van de rente. Lagarde heeft meermaals gezegd dat per vergadering wordt beslist over het renteniveau, afhankelijk van de economische cijfers. Door een lagere rente dalen de leenkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.
De ECB-president zei bij de vergadering in december dit jaar meer renteverlagingen te verwachten. Het belangrijkste rentetarief staat nu op 3 procent. Veel analisten en beurshandelaren denken dat de rente medio dit jaar zal dalen naar 2 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
3 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
4 uur geleden