Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging

DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) voelt zich "comfortabel" met de verwachting op de financiële markten dat de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week en in maart de rente verder gaat verlagen. Dat heeft Knot gezegd in een interview met persbureau Bloomberg op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

De ECB neemt volgende week donderdag een nieuw rentebesluit en beleggers rekenen erop dat de rente in de eurozone dan opnieuw met een kwart procentpunt wordt verlaagd. Vorig jaar verlaagde de centrale bank de rente vier keer. De inflatie in het eurogebied zwakt steeds verder af richting de doelstelling van 2 procent en dat biedt de ECB ruimte voor meer renteverlagingen om de kwakkelende economie te stimuleren.

Knot is samen met andere ECB-beleidsmakers op het WEF. Ook ECB-president Christine Lagarde is op de economische top in de Zwitserse Alpen, net als onder anderen de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau en de Duitse Bundesbank-president Joachim Nagel.

Rentebeleid

Lagarde verklaarde tegen zender CNBC dat de ECB door zal gaan met zijn stapsgewijze rentebeleid. Volgens haar is de ECB niet te traag met het verlagen van de rente. Lagarde heeft meermaals gezegd dat per vergadering wordt beslist over het renteniveau, afhankelijk van de economische cijfers. Door een lagere rente dalen de leenkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.

De ECB-president zei bij de vergadering in december dit jaar meer renteverlagingen te verwachten. Het belangrijkste rentetarief staat nu op 3 procent. Veel analisten en beurshandelaren denken dat de rente medio dit jaar zal dalen naar 2 procent.

Meer uit Financieel

Uitzetten zonnepaneel op zonnig moment kan druk op net halveren

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens kunnen de druk op het lokale stroomnet flink verminderen als ze hun zonnepanelen afschakelen op de zonnigste momenten. Dat stellen netbeheerder Stedin en energieleverancier Eneco na een proef met enkele tientallen huishoudens in het Zeeuwse Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Deelnemers met zonnepanelen op het dak konden deze tegen betaling afschakelen, zodat het stroomnet niet overvol raakte. Dat leverde een tot 57 procent lagere belasting van het elektriciteitsnet op.

23 minuten geleden
Gamesmaker schrapt Football Manager 25 om kwaliteitsproblemen

LONDEN (ANP) - De maker van de bekende gamereeks Football Manager heeft de editie voor 2025 geschrapt. De lancering van de game was al twee keer verschoven en het spel moest in maart verschijnen. Maar de kwaliteit van het spel is volgens gamestudio Sports Interactive, onderdeel van Sega, niet goed genoeg om het dit jaar uit te brengen. Sports Interactive wil zich daarom richten op de editie van volgend jaar.

1 uur geleden
Duitse industriële productie daalt flink

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industrie heeft het jaar 2024 teleurstellend afgesloten. De industriële productie van de grootste economie van Europa nam in december met 2,4 procent af ten opzichte van de voorgaande maand. Dat is de grootste daling in vijf maanden. De daling was volgens het Duitse statistiekbureau Destatis vooral te wijten aan een lagere productie van auto's en machines. Op jaarbasis daalde de productie met 3,1 procent.

1 uur geleden
Signify zakt op afwachtend Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf werd door Kepler Cheuvreux op de verkooplijst gezet en verloor 1 procent. De algehele stemming op de beurzen was afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

3 uur geleden
Truckfabrikant Nikola overweegt aanvraag uitstel van betaling

PHOENIX (ANP/BLOOMBERG) - Nikola, een fabrikant van elektrische en waterstoftrucks, overweegt in de Verenigde Staten uitstel van betaling aan te vragen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De financiële problemen van het bedrijf zouden onder meer te maken hebben met een terugroepactie in 2023 als gevolg van motorbranden. Ook de verkopen vielen tegen.

3 uur geleden
Groeiproblemen bij Amazon ondanks 100 miljard AI-investering

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse webwinkel- en technologieconcern Amazon waarschuwt dat het mogelijk te maken krijgt met beperkte capaciteit in zijn clouddivisie, ondanks plannen om dit jaar zo'n 100 miljard dollar te investeren. Het grootste deel van dat geld gaat naar datacenters, zelfontworpen chips en andere apparatuur voor diensten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden
Beleggers Philips claimen 800 miljoen euro om slaapapneu-affaire

MIAMI (ANP) - Een groep van ruim honderd institutionele beleggers heeft een schadevergoeding van meer dan 800 miljoen euro geclaimd bij Philips. Het medisch-technologische bedrijf zou jarenlang gezondheidsrisico's van zijn slaapapneuapparaten hebben verzwegen. Toen de problemen in 2021 bekend werden, is het aandeel flink gedaald en maakten aandeelhouders grote verliezen. De groep heeft Philips deze week een brief gestuurd over de claim.

3 uur geleden