DNB-president: 'comfortabel' met verwachte renteverlaging
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) voelt zich "comfortabel" met de verwachting op de financiële markten dat de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week en in maart de rente verder gaat verlagen. Dat heeft Knot gezegd in een interview met persbureau Bloomberg op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.
De ECB neemt volgende week donderdag een nieuw rentebesluit en beleggers rekenen erop dat de rente in de eurozone dan opnieuw met een kwart procentpunt wordt verlaagd. Vorig jaar verlaagde de centrale bank de rente vier keer. De inflatie in het eurogebied zwakt steeds verder af richting de doelstelling van 2 procent en dat biedt de ECB ruimte voor meer renteverlagingen om de kwakkelende economie te stimuleren.
Knot is samen met andere ECB-beleidsmakers op het WEF. Ook ECB-president Christine Lagarde is op de economische top in de Zwitserse Alpen, net als onder anderen de Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau en de Duitse Bundesbank-president Joachim Nagel.
Rentebeleid
Lagarde verklaarde tegen zender CNBC dat de ECB door zal gaan met zijn stapsgewijze rentebeleid. Volgens haar is de ECB niet te traag met het verlagen van de rente. Lagarde heeft meermaals gezegd dat per vergadering wordt beslist over het renteniveau, afhankelijk van de economische cijfers. Door een lagere rente dalen de leenkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.
De ECB-president zei bij de vergadering in december dit jaar meer renteverlagingen te verwachten. Het belangrijkste rentetarief staat nu op 3 procent. Veel analisten en beurshandelaren denken dat de rente medio dit jaar zal dalen naar 2 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
9 uur geleden