Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB ontkomt bij presentatie jaarverslag niet aan coronacrisis

DNB ontkomt bij presentatie jaarverslag niet aan coronacrisis

CORONAVIRUSAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) presenteert vrijdag zijn jaarverslag over 2019. De meeste aandacht zal daarbij uitgaan naar de huidige coronacrisis. President Klaas Knot van de centrale bank gaat in een telefonische toelichting mogelijk dieper in op de vraag in hoeverre banken, verzekeraars en pensioenfondsen bestand zijn tegen de zware economische tegenwind. Ook zal hem worden gevraagd naar zijn algemene visie op het reilen en zeilen van de Nederlandse economie in de coronacrisis en de manier waarop de overheid de crisis aanpakt.

DNB kwam de bankensector onlangs al tegemoet. Nederlandse banken hoeven momenteel minder geld in kas te houden bij het verlenen van krediet. Hierdoor ontstaat bij de banken financiële ruimte die ze kunnen gebruiken om de kredietverlening aan de Nederlandse economie te ondersteunen.

Knot is ook een van de beleidsbepalers bij de Europese Centrale Bank (ECB) in Frankfurt. Die kondigde onlangs ook maatregelen aan voor het verzachten van de economische schade van de virusuitbraak. Via een nieuw opkoopprogramma van obligaties zal er komende tijd zo'n 750 miljard euro in de economie van de eurozone worden gepompt. De rentetarieven van de ECB werden evenwel ongemoeid gelaten. Andere centrale banken gingen de afgelopen tijd al wel over tot een of meerdere renteverlagingen.

Meer uit Financieel

OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

23 minuten geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

2 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

15 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

16 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

17 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

19 uur geleden