Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB onderzoekt integriteitsrisico's bij betaaldiensten

DNB onderzoekt integriteitsrisico's bij betaaldiensten

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) gaat onderzoek doen naar partijen die betaaldiensten verlenen en elektronisch geld verstrekken. Er zijn steeds meer van dergelijke financiële instellingen en ze hebben ook een snelle groei doorgemaakt. De centrale bank wil nu kijken of bij die groei ook extra integriteitsrisico's horen. Daarbij moet gedacht worden aan zaken als witwassen of financiering van terrorisme.

Het gaat om bedrijven die een vergunning hebben om als betaalinstelling of elektronisch geldinstelling op de Nederlandse markt actief te zijn. Tot die eerste categorie horen bijvoorbeeld een eigen betalingsverwerker van AirBnb, maar ook creditcardverstrekker American Express. Het Chinese Alipay en parkeerapp Ease2Pay zijn voorbeelden van die tweede categorie.

DNB begint met het selecteren van enkele ondernemingen die de laatste jaren snel gegroeid zijn. Die krijgen dan een vragenlijst van de toezichthouder. Op basis van de antwoorden selecteert DNB later enkele instellingen voor een verdiepend onderzoek.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

1 uur geleden
Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

2 uur geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

3 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

4 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

4 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

4 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

5 uur geleden