DNB: ondanks corona evenveel vertrouwen in financiële sector
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders blijven vertrouwen houden in banken, verzekeraars en andere financiële instellingen, ondanks zorgen over de gevolgen van de coronacrisis. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van onderzoek onder ruim 2400 huishoudens.
Waar mensen zich vooral zorgen over maken, is de impact van de corona-uitbraak op de economie, en dan pas hun eigen portemonnee. Daarna volgen zorgen over financiële instellingen. Huishoudens met lage inkomens maken zich logischerwijs meer zorgen over hun eigen financiën dan mensen met hogere inkomens. Personeel in de zorg en het openbaar bestuur maakt zich het minste zorgen, personeel in horeca, cultuur, sport en recreatie - sectoren die stilvielen door corona - het meest.
Nederlanders verwachten dat ook banken, verzekeraars en pensioenfondsen problemen krijgen door corona, maar blijven wel vertrouwen houden in de eigen bank. Dat vertrouwen blijft even groot als vorig jaar. Dat komt door coronamaatregelen van banken, zoals het opschorten van winstuitkeringen aan aandeelhouders en het krijgen van extra kredietruimte.
Pensioenuitkeringen
Volgens DNB gaan er achter het stabiele vertrouwenscijfer wel sombere verwachtingen over de pensioenuitkering schuil. Een ruime meerderheid van de ondervraagden verwacht dat de pensioenuitkeringen lager of veel lager komen te liggen dan nu is toegezegd. Slechts een op de vijf ondervraagden gaat ervan uit dat hun pensioenuitkering zal zijn zoals beloofd.
DNB vroeg ook nog naar andere zaken, zoals het vertrouwen in de politiek en techreuzen. Het vertrouwen in de politiek groeide. Vertrouwde vorig jaar nog een derde van de ondervraagden de politiek, dit jaar is dat ruim de helft. Mensen vertrouwen het bedrijfsleven en de publieke sector wel meer dan de politiek. Alleen het vertrouwen in technologiebedrijven zoals Google, Apple en Facebook is nog steeds niet zo hoog, vergeleken met vertrouwen in het bedrijfsleven in het algemeen. Vorig jaar was er ook weinig vertrouwen in deze techgiganten.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
17 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
2 uur geledenWILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
4 uur geleden