Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: ondanks corona evenveel vertrouwen in financiële sector

DNB: ondanks corona evenveel vertrouwen in financiële sector

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders blijven vertrouwen houden in banken, verzekeraars en andere financiële instellingen, ondanks zorgen over de gevolgen van de coronacrisis. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van onderzoek onder ruim 2400 huishoudens.

Waar mensen zich vooral zorgen over maken, is de impact van de corona-uitbraak op de economie, en dan pas hun eigen portemonnee. Daarna volgen zorgen over financiële instellingen. Huishoudens met lage inkomens maken zich logischerwijs meer zorgen over hun eigen financiën dan mensen met hogere inkomens. Personeel in de zorg en het openbaar bestuur maakt zich het minste zorgen, personeel in horeca, cultuur, sport en recreatie - sectoren die stilvielen door corona - het meest.

Nederlanders verwachten dat ook banken, verzekeraars en pensioenfondsen problemen krijgen door corona, maar blijven wel vertrouwen houden in de eigen bank. Dat vertrouwen blijft even groot als vorig jaar. Dat komt door coronamaatregelen van banken, zoals het opschorten van winstuitkeringen aan aandeelhouders en het krijgen van extra kredietruimte.

Pensioenuitkeringen

Volgens DNB gaan er achter het stabiele vertrouwenscijfer wel sombere verwachtingen over de pensioenuitkering schuil. Een ruime meerderheid van de ondervraagden verwacht dat de pensioenuitkeringen lager of veel lager komen te liggen dan nu is toegezegd. Slechts een op de vijf ondervraagden gaat ervan uit dat hun pensioenuitkering zal zijn zoals beloofd.

DNB vroeg ook nog naar andere zaken, zoals het vertrouwen in de politiek en techreuzen. Het vertrouwen in de politiek groeide. Vertrouwde vorig jaar nog een derde van de ondervraagden de politiek, dit jaar is dat ruim de helft. Mensen vertrouwen het bedrijfsleven en de publieke sector wel meer dan de politiek. Alleen het vertrouwen in technologiebedrijven zoals Google, Apple en Facebook is nog steeds niet zo hoog, vergeleken met vertrouwen in het bedrijfsleven in het algemeen. Vorig jaar was er ook weinig vertrouwen in deze techgiganten.

Meer uit Financieel

AEX-index over breed front omlaag na verkoopgolf in AI-sector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.

18 minuten geleden
Elon Musk meer dan 100 miljard dollar armer sinds verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.

1 uur geleden
Indiase havenexploitant koopt opslagbedrijf Evos in miljardendeal

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.

1 uur geleden
1326 Nederlandse hotels doen mee aan massaclaim tegen Booking.com

WOERDEN (ANP) - Er hebben zich in totaal 1326 Nederlandse hotels aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de boekingssite om geen lagere prijzen te mogen bieden. In heel Europa hebben ruim 18.000 hotels zich aangesloten bij de massaclaimzaak.

1 uur geleden
Beurzen in Japan en Zuid-Korea hard onderuit door AI-uitverkoop

TOKIO/SEOUL (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea gingen vrijdag opnieuw hard onderuit. Vooral tech- en chipbedrijven werden van de hand gedaan na de verkoopgolf onder AI-gerelateerde aandelen op Wall Street. Beleggers vrezen dat de Democraten, na de grote overwinning bij de Amerikaanse congresverkiezingen, de regelgeving voor de AI-sector fors zullen aanscherpen. Dat zou grote gevolgen kunnen hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waar bedrijven miljarden in hebben geïnvesteerd.

2 uur geleden
Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

10 uur geleden
Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

11 uur geleden