Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: helft Nederlanders ziet digitale euro wel zitten

DNB: helft Nederlanders ziet digitale euro wel zitten

AMSTERDAM (ANP) - Ruwweg de helft van de Nederlanders zou best een betaalrekening voor digitale euro’s willen openen bij de centrale bank. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van eigen onderzoek. Wat mensen dan vooral aanspreekt is dat een centrale bank anders dan een normale bank niet uit is op het maken van winst. Ook vinden ze het belangrijk dat de kans op diefstal en fraude van hun tegoeden tot een minimum wordt beperkt.

Aanleiding voor de studie is een verkenningstraject dat DNB met andere centrale banken in Europa doorloopt. De eurozone zou over vier jaar zomaar de beschikking kunnen hebben over een eigen digitale munt, zei president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) onlangs.

Daarmee zouden we dan dezelfde betalingen kunnen doen als we nu doen met bijvoorbeeld een pinpas. Maar in de nieuwe situatie zou er bij de betaling geen rol meer weggelegd zijn voor normale, commerciële banken. In plaats daarvan gaat de transactie direct via de centrale bank.

Potentie

Voor het Nederlandse onderzoek zijn enkele duizenden mensen ondervraagd. Er werd gekeken naar hun tevredenheid over het huidige betalingsverkeer en hun interesse in een mogelijke digitale euro. Volgens DNB blijkt dat het idee "potentie" heeft, ondanks het feit dat burgers al heel tevreden zijn over hoe zij nu hun betalingen doen.

Relatief veel mannen, jongeren, hoogopgeleiden en stedelingen zien wel wat in een betaalrekening voor digitale euro's. Maar er is ook nog een grote groep, circa de helft van de mensen, die nog niet bekend is met de term digitaal centralebankgeld. En van de mensen die er wel van hebben gehoord, geven de meesten aan niet precies te weten wat hiermee wordt bedoeld.

De ECB kondigde ruim een jaar geleden aan samen met een aantal andere centrale banken de mogelijkheden te bestuderen om eigen cryptomunten op te zetten. Een speciaal onderzoeksteam wil onder andere weten in wat voor situaties cryptomunten een voordeel opleveren. Het idee van een nieuwe digitale euro is nadrukkelijk niet bedoeld om contant geld te vervangen. Cash moet sowieso beschikbaar blijven. DNB zal de komende tijd met regelmaat onderzoek naar de digitale euro blijven doen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: oliekartel OPEC+ eens over verhoging productiequota

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.

11 uur geleden
Staking cabinepersoneel bij Canadese vliegmaatschappij WestJet

CALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.

12 uur geleden
Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

1 dag geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

1 dag geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

1 dag geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

1 dag geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

1 dag geleden