Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: financiële positie pensioenfondsen is verbeterd

DNB: financiële positie pensioenfondsen is verbeterd

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in het tweede kwartaal verbeterd ten opzichte van het vorige kwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Gemiddeld staan de fondsen er nu zodanig goed voor, dat ze bij een gelijkblijvende situatie niet zouden hoeven korten. Onlangs werd bekend dat diverse grote pensioenfondsen nog wel vrezen voor pensioenverlagingen.

Doordat financiële markten zich enigszins herstelden van de koersdalingen door de corona-uitbraak van een kwartaal eerder, steeg het vermogen van pensioenfondsen afgelopen periode met in totaal meer dan 100 miljard euro, constateert DNB. De verplichtingen van de fondsen gingen ook omhoog maar minder hard, wat gunstig was voor de fondsen.

De dekkingsgraden bedroegen eind juni gemiddeld 92,9 procent. Dat betekent dat de fondsen voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen door de bank genomen zo'n 93 cent in kas hadden. Daarmee zouden ze voldoen aan de tijdelijk versoepelde minimumgrens van de overheid. Die staat op 90 procent. Als de graadmeter daar eind van dit jaar onder zit, moet er gekort worden.

Onlangs brachten de grootste fondsen van Nederland, ambtenarenfonds ABP en zorgfonds PFZW, zelf naar buiten dat hun dekkingsgraden nog onder de 90 procent zitten. Datzelfde geldt voor metaalfonds PMT. Als hun situatie eind van het jaar niet is verbeterd, ontkomen ze niet aan een ingreep. Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken besloot de eisen voor de dekkingsgraden van pensioenfondsen vorige maand tijdelijk wat te versoepelen wegens de "uitzonderlijke economische situatie". Maar als de grote fondsen volgend jaar moeten korten, betekent dat alsnog een pensioenverlaging voor miljoenen Nederlanders.

Meer uit Financieel

G7 roept op tot financiële voorzichtigheid om inflatierisico's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.

47 minuten geleden
UWV krijgt geen extra tijd voor afhandelen dossiers

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.

54 minuten geleden
Tata Steel vindt omweg voor goedkopere staalexport naar VS via VK

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.

56 minuten geleden
Brussel wil voor zomer meer geld naar boer om hoge kunstmestprijs

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.

1 uur geleden
Steun voor kritische oproep aan Shell blijft steken op 13 procent

LONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.

1 uur geleden
Wall Street lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.

1 uur geleden
EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

3 uur geleden