Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: eerste beleggingsverlies huishoudens in jaar tijd

DNB: eerste beleggingsverlies huishoudens in jaar tijd

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben in het derde kwartaal voor het eerst een verlies geleden op hun beleggingen in een jaar tijd. In totaal daalde de waarde van de beleggingsportefeuille met ongeveer 3,6 miljard euro tot ruim 162 miljard euro ten opzichte van een kwartaal eerder, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Daarmee komt een einde aan een periode van drie opeenvolgende kwartalen van waardestijging.

De waarde van de beleggingsportefeuille nam af door koersverliezen. Tegelijkertijd kochten huishoudens voor 622 miljoen euro aan beleggingen bij. Zonder deze aankopen was de waardedaling volgens DNB nog groter geweest.

In procenten leden huishoudens met name verlies op hun beursgenoteerde aandelen. De waarde van het aandelenbezit nam af met 2,7 procent op kwartaalbasis tot 55,6 miljard euro. Deze afname werd deels gecompenseerd doordat huishoudens voor 529 miljoen euro aan aandelen bijkochten. De Amsterdamse AEX-index verloor in dezelfde periode 5,8 procent van zijn waarde.

Gecompenseerd

De waarde van posities in beleggingsfondsen nam met 2,1 procent af tot 101 miljard euro. Bijna twee derde van het belegd vermogen van Nederlandse huishoudens bestaat uit posities in beleggingsfondsen, voornamelijk in aandelenfondsen. In tegenstelling tot de beursgenoteerde aandelen en de posities in beleggingsfondsen steeg de waarde van het obligatiebezit wel opnieuw.

Door de gestegen rente nam de marktwaarde van het bestaande obligatiebezit wel af, maar dit werd ruimschoots gecompenseerd doordat Nederlandse huishoudens tegelijkertijd nieuwe obligaties kochten. Aan het eind van het derde kwartaal hadden huishoudens voor bijna 6 miljard euro aan obligaties in hun beleggingsportefeuille. De laatste keer dat huishoudens voor minstens 6 miljard euro aan obligaties bezaten, was eind 2017.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street, eigenaar Snapchat wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.

49 minuten geleden
Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

1 uur geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

2 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

4 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, Air France-KLM keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.

5 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

5 uur geleden