Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: één pensioenfonds moet korten vanwege traag herstel

DNB: één pensioenfonds moet korten vanwege traag herstel

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen lijken de weg naar herstel duidelijk te hebben ingezet. Van de 160 bij De Nederlandsche Bank (DNB) ingediende herstelplannen, die voor 1 april voorgelegd moesten worden, is er slechts één fonds dat niet voldoende herstelt en deelnemers moest korten op hun pensioen.

DNB noemt het fonds niet bij naam. Maar bekend is dat het bedrijfstakpensioenfonds Levensmiddelen zijn deelnemers eerder meedeelde dat de pensioenen noodgedwongen omlaag moesten. De dekkingsgraad van 87,5 procent van het fonds was te laag om de "schade" op tijd in te halen.

Pensioenfondsen hebben tien jaar de tijd om weer financieel gezond te worden. Voor de herstelplannen gold dit jaar, net als vorig jaar, een vrijstelling. Fondsen met een dekkingsgraad van boven de 90 procent mochten kiezen voor een verlengde hersteltermijn van 12 jaar in plaats van 10. Daar hebben 33 fondsen voor gekozen.

Verhogen pensioenen

DNB had eerder al bekendgemaakt dat de meeste pensioenfondsen weer voorzichtig kunnen gaan nadenken over het verhogen van de pensioenen. Daarvoor moeten ze een minimale dekkingsgraad van 110 procent hebben. Deze graadmeter voor de sector als geheel liep eind juli op tot 109,4 procent.

De meeste pensioenfondsen gaan in hun herstelplannen uit van het maximale rendement waarmee mag worden gerekend. Daarmee stijgt de dekkingsgraad alleen al met 40 procentpunten in de komende tien jaar.

Daartegenover neemt de dekkingsgraad met 8 procentpunt af doordat fondsen meer geld aan deelnemers gaan uitkeren door middel van indexering. Verder zal de inleg van deelnemers lager worden. Dat drukt de dekkingsgraad met 11 procentpunt. De totale rekensom betekent een stijging van de dekkingsgraad met 21 procentpunt.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

4 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

5 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

6 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

7 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

8 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

9 uur geleden