Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: belegd vermogen pensioenfondsen gestegen in eerste kwartaal

DNB: belegd vermogen pensioenfondsen gestegen in eerste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Het belegd vermogen van Nederlandse pensioenfondsen is in het eerste kwartaal van dit jaar licht gestegen, vooral geholpen door de hogere koersen op de aandelenbeurzen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). In de voorgaande vier kwartalen daalde het belegd vermogen van pensioenfondsen juist nog, aldus de centrale bank.

Volgens DNB klom het belegd vermogen, waar ook obligaties en derivaten onder vallen, in de eerste drie maanden met 2 procent tot in totaal 1542 miljard euro. In 2022 ging dat belegd vermogen nog omlaag van 1917 miljard euro naar 1511 miljard euro. Deze daling werd volgens de bank veroorzaakt door hoge koersverliezen op obligaties en op derivaten door de sterk gestegen rente. Daarnaast daalden ook aandelen en beleggingsfondsen in waarde.

Pensioenfondsen hebben het grootste deel van dat vermogen in het buitenland belegd. Dat was in het eerste kwartaal 82 procent, waarvan het merendeel beleggingen in andere Europese landen en in Noord-Amerika, grotendeels in de Verenigde Staten. Het aandeel Nederlandse beleggingen is wel gestegen sinds begin 2022, van 15,7 naar 18,3 procent, aldus DNB. Het belegd vermogen speelt een belangrijke rol bij de financiële gezondheid van pensioenfondsen.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

1 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

1 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

2 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

3 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

3 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

5 uur geleden