Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB: belegd vermogen pensioenfondsen gestegen in eerste kwartaal

DNB: belegd vermogen pensioenfondsen gestegen in eerste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Het belegd vermogen van Nederlandse pensioenfondsen is in het eerste kwartaal van dit jaar licht gestegen, vooral geholpen door de hogere koersen op de aandelenbeurzen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). In de voorgaande vier kwartalen daalde het belegd vermogen van pensioenfondsen juist nog, aldus de centrale bank.

Volgens DNB klom het belegd vermogen, waar ook obligaties en derivaten onder vallen, in de eerste drie maanden met 2 procent tot in totaal 1542 miljard euro. In 2022 ging dat belegd vermogen nog omlaag van 1917 miljard euro naar 1511 miljard euro. Deze daling werd volgens de bank veroorzaakt door hoge koersverliezen op obligaties en op derivaten door de sterk gestegen rente. Daarnaast daalden ook aandelen en beleggingsfondsen in waarde.

Pensioenfondsen hebben het grootste deel van dat vermogen in het buitenland belegd. Dat was in het eerste kwartaal 82 procent, waarvan het merendeel beleggingen in andere Europese landen en in Noord-Amerika, grotendeels in de Verenigde Staten. Het aandeel Nederlandse beleggingen is wel gestegen sinds begin 2022, van 15,7 naar 18,3 procent, aldus DNB. Het belegd vermogen speelt een belangrijke rol bij de financiële gezondheid van pensioenfondsen.

Meer uit Financieel

Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

56 minuten geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

3 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

3 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

6 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

6 uur geleden
Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

6 uur geleden