DNB: belegd vermogen pensioenfondsen gestegen in eerste kwartaal
AMSTERDAM (ANP) - Het belegd vermogen van Nederlandse pensioenfondsen is in het eerste kwartaal van dit jaar licht gestegen, vooral geholpen door de hogere koersen op de aandelenbeurzen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). In de voorgaande vier kwartalen daalde het belegd vermogen van pensioenfondsen juist nog, aldus de centrale bank.
Volgens DNB klom het belegd vermogen, waar ook obligaties en derivaten onder vallen, in de eerste drie maanden met 2 procent tot in totaal 1542 miljard euro. In 2022 ging dat belegd vermogen nog omlaag van 1917 miljard euro naar 1511 miljard euro. Deze daling werd volgens de bank veroorzaakt door hoge koersverliezen op obligaties en op derivaten door de sterk gestegen rente. Daarnaast daalden ook aandelen en beleggingsfondsen in waarde.
Pensioenfondsen hebben het grootste deel van dat vermogen in het buitenland belegd. Dat was in het eerste kwartaal 82 procent, waarvan het merendeel beleggingen in andere Europese landen en in Noord-Amerika, grotendeels in de Verenigde Staten. Het aandeel Nederlandse beleggingen is wel gestegen sinds begin 2022, van 15,7 naar 18,3 procent, aldus DNB. Het belegd vermogen speelt een belangrijke rol bij de financiële gezondheid van pensioenfondsen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is maandag gestegen naar een nieuw recordniveau. De prijs van het veelgebruikte metaal wordt aangejaagd door de vrees dat de wereldmarkt afstevent op een aanbodtekort. De haast om koper naar de Verenigde Staten te brengen in afwachting van mogelijke Amerikaanse importtarieven lijkt de tekorten elders te verergeren, doordat mijnbouwers moeite hebben om aan de vraag te voldoen. Koper is zeer gewild door de belangrijke rol ervan in de elektrificatie en de energietransitie.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hotel-, restaurant- en caféhouders zijn het laatste kwartaal van dit jaar minder somber geworden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is de stemming in de branche nog steeds overwegend negatief, maar gaandeweg het jaar lijkt het vertrouwen wel te verbeteren. Met onder meer de feestdagen in aantocht zijn horecaondernemers in de nieuwste peiling van het statistiekbureau vooral minder negatief over het economisch klimaat in de komende drie maanden.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in november opnieuw een lichte verbetering laten zien ten opzichte van een maand eerder. Zowel de productie als het aantal nieuwe orders groeide. De verwachtingen voor het komende jaar lagen ook op het hoogste niveau sinds juli, al liggen die nog wel onder het langetermijngemiddelde. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in oktober meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,1 procent, na een stijging van 3,8 procent in september. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
13 uur geleden