Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-baas Knot vreest dat Nederlandse energiesteun langer blijft

DNB-baas Knot vreest dat Nederlandse energiesteun langer blijft

AMSTERDAM (ANP) - President van De Nederlandsche Bank betwijfelt of het energieplafond van het kabinet een tijdelijke maatregel is. "Ik heb daar vraagtekens bij", zei hij maandag. "Er zijn nu al veel mensen die stellen dat de gasprijzen langer hoog blijven. Als dan volgend jaar zomer de koopkrachtplaatjes weer binnenkomen, wie zegt dat zo'n regeling dan niet verlengd wordt?"

Knot vreest dat door de regeling de inflatie langer hoog blijft. Sowieso ziet hij in het begrotingsbeleid het grootste risico op verder stijgende prijzen. Knot benadrukt al langer dat steun voor mensen die moeite hebben rond te komen nu goed is, maar dat die steun gericht moet zijn en ook gedekt in de begroting van overheden. De Nederlandse regering kiest daarentegen voor een prijsplafond dat voor iedereen geldt en weet bovendien nog niet hoe de kosten daarvoor worden gedragen.

Knot maakt zich zorgen over dit ruime begrotingsbeleid waarmee meer geld beschikbaar komt om de economie aan te wakkeren, terwijl de Europese Centrale Bank juist via renteverhoging probeert geld uit de economie te halen. "Begrotingsbeleid en monetair beleid moeten hetzelfde doel hebben", aldus Knot.

De DNB-president voorziet verder dat de ECB de rente nog wel twee of meer keer flink zal moeten opschroeven om de inflatie onder controle te krijgen. Die inflatie kon wel eens veel langer hoog blijven dan nu gedacht wordt, aldus Knot. "Dit is een uitzonderlijke tijd met een aantal onvoorziene schokken", verwijst hij naar de leveringsproblemen die ontstonden tijdens de coronacrisis en de gevolgen van de oorlog in Oekraïne. "Dat is heel moeilijk om in modellen te vatten."

Meer uit Financieel

Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

9 minuten geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

10 minuten geleden
Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

24 minuten geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

9 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

10 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

10 uur geleden