Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-baas denkt niet dat we aan vooravond nieuwe bankencrisis staan

DNB-baas denkt niet dat we aan vooravond nieuwe bankencrisis staan

AMSTERDAM (ANP) - Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), denkt niet dat we aan de vooravond staan van een nieuwe bankencrisis. Het omvallen van twee banken in de Verenigde Staten en de bijna omgevallen Zwitserse bank Credit Suisse had opzichzelfstaande "hele duidelijke oorzaken", zegt Knot in Nieuwsuur.

"De oorzaken die aan deze twee incidenten ten grondslag lagen, doen zich niet voor in het bankwezen in Nederland en de eurozone. De banken die ik ken hebben niet dit soort problemen", stelt Knot. Daarbij onderstreept hij dat er al langere tijd verschillende problemen bij Credit Suisse speelden.

"Bij bancaire problemen moet je altijd heel goed analyseren: wat is hier aan de hand en is er een kans dat datzelfde ook speelt bij de banken in mijn land. Het is duidelijk anders dan in 2008. Toen hadden we de rommelhypotheken, maar toen zaten ook de Nederlandse banken in Amerikaanse rommelhypotheken", stelt Knot.

Hij voorziet dat de rente verder omhoog moet om de inflatie te beteugelen. "We zitten nu op 3 procent en dat is historisch gezien niet genoeg om een inflatie die op dit moment nog steeds 8 procent is te lijf te gaan. Ik ben bang dat we nog wel verder moeten gaan met renteverhogingen, de inflatie lijkt nog veel te lang veel te hoog te blijven".

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

2 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

2 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

3 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

3 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

4 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

5 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden