DNB-baas denkt niet dat we aan vooravond nieuwe bankencrisis staan
AMSTERDAM (ANP) - Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), denkt niet dat we aan de vooravond staan van een nieuwe bankencrisis. Het omvallen van twee banken in de Verenigde Staten en de bijna omgevallen Zwitserse bank Credit Suisse had opzichzelfstaande "hele duidelijke oorzaken", zegt Knot in Nieuwsuur.
"De oorzaken die aan deze twee incidenten ten grondslag lagen, doen zich niet voor in het bankwezen in Nederland en de eurozone. De banken die ik ken hebben niet dit soort problemen", stelt Knot. Daarbij onderstreept hij dat er al langere tijd verschillende problemen bij Credit Suisse speelden.
"Bij bancaire problemen moet je altijd heel goed analyseren: wat is hier aan de hand en is er een kans dat datzelfde ook speelt bij de banken in mijn land. Het is duidelijk anders dan in 2008. Toen hadden we de rommelhypotheken, maar toen zaten ook de Nederlandse banken in Amerikaanse rommelhypotheken", stelt Knot.
Hij voorziet dat de rente verder omhoog moet om de inflatie te beteugelen. "We zitten nu op 3 procent en dat is historisch gezien niet genoeg om een inflatie die op dit moment nog steeds 8 procent is te lijf te gaan. Ik ben bang dat we nog wel verder moeten gaan met renteverhogingen, de inflatie lijkt nog veel te lang veel te hoog te blijven".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
42 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
2 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
5 uur geleden