Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNA-testaanbieder 23andMe vraagt uitstel van betaling aan in VS

DNA-testaanbieder 23andMe vraagt uitstel van betaling aan in VS

SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse aanbieder van DNA-testen 23andMe, die ook in Nederland gekocht kunnen worden, heeft in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aangevraagd. 23andMe meldt op zijn website dat er wordt gewerkt aan een doorstart. Daarbij wordt gezocht naar nieuwe investeerders.

23andMe heeft een Chapter 11-faillissementsaanvraag gedaan in de Amerikaanse staat Missouri. Zo'n procedure geeft een onderneming de mogelijkheid om aan een doorstart te werken terwijl de activiteiten doorgaan. De stap volgt op een recente afwijzing van een overnamevoorstel door onder meer topvrouw Anne Wojcicki. Zij is inmiddels opgestapt als topvrouw, aldus het bedrijf.

Via 23andMe kunnen mensen volgens de aanbieder DNA-testen kopen waarmee ze bijvoorbeeld kunnen zien waar hun voorouders vandaan komen. Ook zou met de testen te achterhalen zijn of mensen aanleg hebben voor een bepaalde aandoening. Sinds de start in 2006 heeft het bedrijf meer dan 12 miljoen DNA-testkits verkocht, staat op de site.

Aanvraag

Als de rechtbank de aanvraag goedkeurt, wil 23andMe in de weken daarna met hulp van een investeringsbank kijken of er geschikte biedingen binnenkomen.

Het bedrijf wil de procedure ook gebruiken om juridische verplichtingen af te handelen rond een datalek in 2023. Cybercriminelen kregen toegang tot de gegevens van bijna 7 miljoen gebruikers van 23andMe. Het bedrijf kreeg daarop het verwijt niet genoeg te hebben gedaan om de privacy van gebruikers te beschermen. Vorig jaar werd bekend dat 23andMe een schikking van 30 miljoen dollar (ongeveer 28 miljoen euro) heeft getroffen.

Meer uit Financieel

China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

3 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

4 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

5 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

5 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

5 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

6 uur geleden