DNA-analyse bevestigt betrokkenheid wolf bij incident Austerlitz
UTRECHT (ANP) - Ook bij het incident in het bosgebied van Austerlitz waarbij een meisje ten val kwam, was een wolf betrokken. Dat blijkt uit een DNA-analyse van de kleding van het kind. "Verdiepend DNA-onderzoek moet uitsluitsel geven om welke wolf het hierbij gaat", meldt de provincie Utrecht.
De provincie had wolvenexperts van de Zoogdiervereniging gevraagd om het gedrag van deze wolf richting het kind te duiden en ook te bekijken welke rol de aanwezigheid van een loslopende hond heeft gespeeld. De Zoogdiervereniging heeft naar aanleiding van het onderzoek donderdag advies uitgebracht aan de provincie. Daarin concludeert de Zoogdiervereniging dat de wolf volgens "de escalatieladder van het wolvenplan" problematisch gedrag vertoont, maar dat het dier geen probleemwolf is.
Bij het incident vorige week woensdag bij Austerlitz ging de wolf vermoedelijk op een hond af. Het dier zou het niet op het meisje hebben voorzien.
De provincie heeft momenteel een aanvraag voor een vergunning voor het vangen, zenderen en weer schuw maken van de wolf in behandeling. Daarnaast wordt een aanvraag voor afschot voorbereid. "Gegeven de huidige situatie wil de provincie alle 'instrumenten' en middelen die binnen haar bevoegdheid en wettelijke mogelijkheden liggen, beschikbaar hebben om zo snel mogelijk te kunnen inzetten wanneer nodig."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
7 uur geleden