Dj's Coen en Sander stappen over naar nieuwe radiozender JOE
HILVERSUM (ANP) - Radio-dj's Coen Swijnenberg en Sander Lantinga stappen over naar de nieuwe radiozender JOE. DPG Media, eigenaar van JOE en Qmusic, maakte donderdag bekend dat het voormalige dagelijkse 538-middagduo de ochtendshow van het nieuwe station voor hun rekening zal nemen. Een startdatum is nog niet onthuld.
"Na bijna twintig jaar met de luisteraar terug in de auto van werk te hebben gezeten, gaan we op JOE met ze opstaan", zegt Swijnenberg. "We zijn ontzettend blij met deze stap en hebben zin om met een nieuw, bevlogen team de zender op te gaan bouwen!" Ook collega Sander is blij. "Het is tijd voor een nieuw avontuur en we gaan op JOE doen wat we altijd al het liefst doen: met zijn tweeën een dagelijkse show maken", aldus Lantinga.
Swijnenberg en Lantinga begonnen in 2006 als duo op 3FM met de Coen en Sander Show, waarvoor ze in 2008 de Gouden RadioRing voor Beste Programma ontvingen. Vanaf 2015 waren ze te horen in de middag op Radio 538. Sinds 2022 maakten ze alleen nog op vrijdagmiddag samen een programma en waren ze daarnaast afzonderlijk van elkaar te horen met eigen programma's op Radio 538 en Radio Veronica. Lantinga liet eerder dit jaar al in de podcast van Ruud de Wild weten in de toekomst graag weer een dagelijkse show met Swijnenberg te willen maken.
Radiozender JOE is 1 september begonnen met uitzenden. Omdat er bij de start nog niet bekend was welke dj's er op de zender te horen zouden zijn, worden de uren vooralsnog opgevangen door dj's van Qmusic. JOE-programmadirecteur Iwan Reuvekamp stelt dat JOE met het binnenhalen van Lantinga en Swijnenberg "een hartstochtelijke wens van heel veel radioluisteraars" vervult. "Met Coen en Sander begint Nederland de dag met een brede lach", aldus Reuvekamp.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
5 uur geleden