Djokovic zonder setverlies naar kwartfinales Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zonder problemen de kwartfinales van Wimbledon bereikt. De Servische tennisser, nummer 2 van de wereld, had twee uur nodig om de Deen Holger Rune te verslaan: 6-3 6-4 6-2. Djokovic treft nu de als negende geplaatste Alex de Minaur uit Australië, die voor het eerst bij de laatste acht zit op Wimbledon.
De 37-jarige Serviër was al zeven keer de beste op het gras in Londen. Vorig jaar moest Djokovic het in de finale in vijf sets afleggen tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz.
De 24-voudig grandslamkampioen liep begin vorige maand op Roland Garros een knieblessure op en moest een operatie ondergaan. Het was even onzeker of Djokovic op tijd fit zou zijn voor Wimbledon, maar het herstel verliep voorspoedig en de Serviër kwam ook vrij eenvoudig de eerste week van het grandslamtoernooi door. Wel moest hij in de tweede en derde ronde één set afstaan.
De Minaur
Tegen Rune, vijftiende op de wereldranglijst, begon Djokovic flitsend. Hij won de eerste drie games zonder een punt af te staan. Rune kreeg luid applaus van het publiek op het centercourt toen hij in de vierde game op eigen service zijn eerste puntje pakte. De set ging echter vrij eenvoudig naar Djokovic, die halverwege de tweede set opnieuw een beslissende break forceerde. In de derde set was een vroege break genoeg om de winst binnen te halen.
De Minaur, de volgende tegenstander van Djokovic, versloeg de Fransman Arthur Fils in vier sets: 6-2 6-4 4-6 6-3. De 25-jarige Australiër verloor twee van zijn vorige drie duels met Djokovic. Hij was de Serviër begin dit jaar de baas op de United Cup in Perth.
"Alex is een van de snelste, zo niet de snelste jongen op de tour", zei Djokovic. "Ik moet dus gaan rennen, maar dat gaat op mijn leeftijd nog steeds best goed." De Serviër vond dat hij tegen Rune "heel solide" had gespeeld en was vooral blij met zijn service. "Op de belangrijke momenten deed ik steeds de goede dingen. Het had anders kunnen lopen als ik mijn service een keer had verloren, maar die liep heel lekker." Djokovic bereikte voor de zestigste keer de kwartfinales op een grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
16 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
16 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
18 uur geleden