Djokovic zonder setverlies naar kwartfinales Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zonder problemen de kwartfinales van Wimbledon bereikt. De Servische tennisser, nummer 2 van de wereld, had twee uur nodig om de Deen Holger Rune te verslaan: 6-3 6-4 6-2. Djokovic treft nu de als negende geplaatste Alex de Minaur uit Australië, die voor het eerst bij de laatste acht zit op Wimbledon.
De 37-jarige Serviër was al zeven keer de beste op het gras in Londen. Vorig jaar moest Djokovic het in de finale in vijf sets afleggen tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz.
De 24-voudig grandslamkampioen liep begin vorige maand op Roland Garros een knieblessure op en moest een operatie ondergaan. Het was even onzeker of Djokovic op tijd fit zou zijn voor Wimbledon, maar het herstel verliep voorspoedig en de Serviër kwam ook vrij eenvoudig de eerste week van het grandslamtoernooi door. Wel moest hij in de tweede en derde ronde één set afstaan.
De Minaur
Tegen Rune, vijftiende op de wereldranglijst, begon Djokovic flitsend. Hij won de eerste drie games zonder een punt af te staan. Rune kreeg luid applaus van het publiek op het centercourt toen hij in de vierde game op eigen service zijn eerste puntje pakte. De set ging echter vrij eenvoudig naar Djokovic, die halverwege de tweede set opnieuw een beslissende break forceerde. In de derde set was een vroege break genoeg om de winst binnen te halen.
De Minaur, de volgende tegenstander van Djokovic, versloeg de Fransman Arthur Fils in vier sets: 6-2 6-4 4-6 6-3. De 25-jarige Australiër verloor twee van zijn vorige drie duels met Djokovic. Hij was de Serviër begin dit jaar de baas op de United Cup in Perth.
"Alex is een van de snelste, zo niet de snelste jongen op de tour", zei Djokovic. "Ik moet dus gaan rennen, maar dat gaat op mijn leeftijd nog steeds best goed." De Serviër vond dat hij tegen Rune "heel solide" had gespeeld en was vooral blij met zijn service. "Op de belangrijke momenten deed ik steeds de goede dingen. Het had anders kunnen lopen als ik mijn service een keer had verloren, maar die liep heel lekker." Djokovic bereikte voor de zestigste keer de kwartfinales op een grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
24 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
4 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden