Djokovic zonder setverlies naar kwartfinales Roland Garros
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zonder setverlies de kwartfinales van Roland Garros gehaald. De Servische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde Diego Schwartzman de baas: 6-1 6-3 6-3.
Djokovic begon sterk tegen de als vijftiende geplaatste Argentijn. Hij brak zijn tegenstander twee keer en gaf geen breakpoints weg. In de tweede set kwam Schwartzman op een 3-0-voorsprong. De als eerste geplaatste Serviër kwam echter terug en won met zes games op rij de set. Op 3-2 in de derde set won Djokovic de opslagbeurt van Schwartzman en die marge gaf hij daarna niet meer weg. Na 2 uur en 15 minuten benutte Djokovic op eigen service zijn tweede matchpoint.
De titelverdediger in Parijs treft mogelijk rivaal Rafael Nadal in de kwartfinales. De Spanjaard speelt later op zondag tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime. Vorig jaar schakelde Djokovic de dertienvoudig winnaar van het Franse grandslamtoernooi in de halve finales uit. Hij pakte toen zijn tweede titel in Parijs door in de finale Stefanos Tsitsipas in vijf sets te verslaan.
"Ik heb veel respect voor Schwartzman", zei Djokovic. "Het is een aardige jongen, zowel op als naast de baan. Vooral op gravel is hij een lastige tegenstander. Op de belangrijke momenten was mijn service goed."
De partij leek in weinig opzichten aan de confrontatie tussen de twee tennissers in de derde ronde van Roland Garros in 2017. Djokovic won toen in vijf sets van Schwartzman. Djokovic staat nu voor de dertiende keer op rij in de kwartfinales van Roland Garros.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
3 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
4 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
6 uur geleden