Djokovic zonder problemen naar tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met groot vertoon van macht verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De achtvoudig kampioen stond tegen de Fransman Jérémy Chardy slechts zes games af: 6-3 6-1 6-2.
Djokovic (33) had zijn vijftiende zege op een rij op de Australian Open al na 91 minuten binnen. De winnaar van 2019 en 2020 gunde de nummer 61 van de wereld geen enkel breakpoint. Hij verloor over de hele wedstrijd slechts zes punten op zijn eerste opslag en maakte het na anderhalf uur af met twee aces.
"Het voelt geweldig om jullie weer in het stadion te zien, ik heb er heel erg van genoten", zei Djokovic, die in de volgende ronde de Amerikaan Frances Tiafoe treft. In Melbourne zijn dagelijks 30.000 toeschouwers welkom langs de banen.
ATP Cup
In aanloop naar de Australian Open won Djokovic ook twee wedstrijden op de ATP Cup, waarin hij er met Servië niet in slaagde de titel te prolongeren.
Eerder op de dag bereikten Dominic Thiem en Alexander Zverev met meer moeite de tweede ronde. Thiem was Michail Koekoesjkin uit Kazachstan met 7-6 (2) 6-2 6-3 de baas, Zverev had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaan Marcos Giron: 6-7 (8) 7-6 (5) 6-3 6-2.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
14 uur geleden