Djokovic zonder problemen langs Japanner Nishioka
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich op de Australian Open zonder problemen verzekerd van een plek in de derde ronde. De titelverdediger stond tegen de Japanner Yoshihito Nishioka maar zeven games af: 6-3 6-2 6-2. De partij was binnen anderhalf uur gespeeld.
Pas in de laatste game kreeg Djokovic zijn eerste breakpoint tegen, maar dat werd door de nummer 2 van de wereld weggewerkt met een ace. Djokovic sloeg in totaal zeventien aces en stond in de eerste twee sets maar één punt af op eigen opslag.
"Ik heb veel te danken aan mijn coach Goran Ivanisevic", zei Djokovic, die het voormalige servicekanon in zijn begeleidingsteam heeft opgenomen. "Tot nu toe gaat mijn service erg goed. Goran en ik spreken dezelfde taal. Hij was altijd een van mijn idolen. In 2001 heb ik met hem getraind voorafgaand aan Wimbledon, dat hij toen won. Dat was een droom voor me en hij was vroeger een van mijn idolen."
Djokovic neemt het in de vierde ronde op tegen de Argentijn Diego Schwartzman.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
55 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
1 uur geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
14 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
22 uur geleden