Djokovic zonder problemen langs Japanner Nishioka
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich op de Australian Open zonder problemen verzekerd van een plek in de derde ronde. De titelverdediger stond tegen de Japanner Yoshihito Nishioka maar zeven games af: 6-3 6-2 6-2. De partij was binnen anderhalf uur gespeeld.
Pas in de laatste game kreeg Djokovic zijn eerste breakpoint tegen, maar dat werd door de nummer 2 van de wereld weggewerkt met een ace. Djokovic sloeg in totaal zeventien aces en stond in de eerste twee sets maar één punt af op eigen opslag.
"Ik heb veel te danken aan mijn coach Goran Ivanisevic", zei Djokovic, die het voormalige servicekanon in zijn begeleidingsteam heeft opgenomen. "Tot nu toe gaat mijn service erg goed. Goran en ik spreken dezelfde taal. Hij was altijd een van mijn idolen. In 2001 heb ik met hem getraind voorafgaand aan Wimbledon, dat hij toen won. Dat was een droom voor me en hij was vroeger een van mijn idolen."
Djokovic neemt het in de vierde ronde op tegen de Argentijn Diego Schwartzman.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
23 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden