Djokovic zonder fysiek ongemak in vier sets langs Raonic
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich zonder al te grote problemen geplaatst voor de kwartfinales van de Australian Open. De achtvoudig kampioen verloor tegen de Canadees Milos Raonic wel een set, maar won met 7-6 (4) 4-6 6-1 6-4.
In aanloop naar het duel met Raonic waren er zorgen over de fysieke gesteldheid van Djokovic, die in de vorige ronde tegen de Amerikaan Taylor Fritz een buikblessure opliep. Tegen Raonic bewoog Djokovic echter goed en leek hij weinig hinder te ondervinden van zijn blessure.
Het was de derde wedstrijd op een rij dat Djokovic, de nummer 1 van de wereld, een set moest afstaan. Tegen Fritz had hij vijf sets nodig en tegen diens landgenoot Frances Tiafoe een ronde eerder vier sets.
Select rijtje
Djokovic schaarde zich in een select rijtje van tennissers met 300 of meer zeges op een grand slam. Hij moet alleen Roger Federer (362) en Serena Williams (361) nog voor zich dulden. De 33-jarige Djokovic staat op zeventien grandslamtitels.
Bij de laatste acht is Alexander Zverev de tegenstander van Djokovic, die al achttien duels op een rij heeft gewonnen in Melbourne. Zverev had maar drie sets nodig om zich te ontdoen van de Serviër Dusan Lajovic: 6-4 7-6 (5) 6-3.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
1 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
1 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
22 uur geleden