Djokovic zeker tot maandag vast in Melbourne
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic moet tot na het weekend wachten om te weten of hij Australië in mag. De rechtszaak die hij heeft aangespannen tegen de beslissing van de Australische autoriteiten is uitgesteld tot maandag, omdat de benodigde papieren nog niet bij de rechter zijn aangeleverd. De 34-jarige Serviër zit vast in een quarantainehotel in Melbourne, waar op 17 januari de Australian Open begint.
De Australische autoriteiten hielden Djokovic woensdag tegen op het vliegveld. De nummer 1 van de wereld mag het land niet in vanwege problemen met zijn visum. Djokovic heeft een medische vrijstelling gekregen om ook zonder coronavaccin het land in te komen, maar volgens de autoriteiten ontbreken de benodigde bewijzen daarvoor.
Het was lang onzeker of Djokovic naar Melbourne zou komen voor de Australian Open. De twintigvoudig grandslamwinnaar wil al maandenlang niets zeggen over zijn vaccinatiestatus. In principe mogen alleen gevaccineerde tennissers meedoen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Dinsdag liet de aanvoerder van de wereldranglijst weten met een medische vrijstelling op zak naar Melbourne te vliegen.
Volgens de autoriteiten kon Djokovic bij aankomst in Australië geen goede reden geven waarom hij niet is gevaccineerd. De Australiërs willen hem daarom weer uitzetten. Djokovic probeert dat nu bij de rechter te voorkomen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden