Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic zegt op korte termijn meer over ophef Australian Open

Djokovic zegt op korte termijn meer over ophef Australian Open

BELGRADO (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic komt binnen één tot anderhalve week met zijn "versie van het verhaal" over wat er gebeurde nadat hij was afgereisd naar de Australian Open. Dat heeft de Servische nummer 1 van de wereld gezegd tijdens een bezoek aan de president van zijn land, Aleksandar Vucic. Djokovic bedankte de president voor diens steun afgelopen maand. "U plaatste zich internationaal gezien in een moeilijke politieke positie. Dat zal ik onthouden."

Vucic sprak op zijn beurt lovende woorden over de tennisser. "Hij was bereid niet alleen voor zichzelf te vechten, maar ook voor zijn land." Ook toen Djokovic in een quarantainehotel in onzekerheid zat na het intrekken van zijn visum voor Australië, liet de president al vaak zijn steun voor Djokovic horen.

De 34-jarige tennisser werd kort voor de start van het toernooi, na een rel die bijna twee weken duurde, uit het schema van de Australian Open gehaald. Djokovic dacht zonder zich gevaccineerd te hebben tegen het coronavirus te kunnen meedoen op basis van een medische vrijstelling, maar de Australische autoriteiten trokken zijn visum in. Daardoor kon Djokovic niet meedoen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar.

Rafael Nadal won de Australian Open, waardoor de Spanjaard nu alleen recordhouder is met 21 grandslamtitels. Djokovic heeft er net als Roger Federer twintig.

Meer uit Sport

Verstappen troeft Piastri af en wint sprintrace op Spa

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van België de sprintrace gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 plaatste in de race over vijftien ronden op het circuit van Spa-Francorchamps in de eerste ronde een succesvolle aanval op de koppositie door kampioenschapsleider Oscar Piastri in te halen. Vervolgens hield de coureur van Red Bull stand tot aan de finish.

1 uur geleden
Renners in Tour de France begonnen aan voorlaatste rit

NANTUA (ANP) - De renners in de Tour de France zijn vertrokken voor de voorlaatste etappe, een heuvelrit door de Jura. Vanuit Nantua gaat het over 184 kilometer in noordelijke richting naar Pontarlier. Het hooggebergte laat het peloton achter zich, maar vlak wordt het nooit onderweg, waar op vier hellingen punten te verdienen zijn voor het bergklassement. Daarin leidt Tadej Pogacar, de Sloveen van UAE Team Emirates die ook de drager is van de gele trui.

1 uur geleden
Reinderink langer bij wielerploeg Soudal Quick-Step

BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Pepijn Reinderink rijdt ook de komende twee jaar voor het Belgische team Soudal Quick-Step. De 23-jarige renner uit Ruurlo debuteerde vorig jaar op het hoogste niveau nadat hij eerder deel had uitgemaakt van de opleidingsploeg.

2 uur geleden
Wielrenner Kelderman verlengt contract bij Visma met twee jaar

LA PLAGNE (ANP) - Wilco Kelderman verlengt zijn aflopende contract bij het team van Visma - Lease a Bike met twee jaar. Dat vertelde de 34-jarige Nederlandse wielrenner vrijdag in het programma De Avondetappe van de NOS. Visma - Lease a Bike bevestigde de contractverlenging even later in een persbericht.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp loopt finale Kitzbühel mis

KITZBÜHEL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich voor de derde keer te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De 29-jarige Nederlander ging in Kitzbühel in Oostenrijk in twee sets onderuit tegen de als eerste geplaatste Kazach Aleksandr Boeblik: 6-3 6-4. Boeblik kan, na eerder succes in Halle en Gstaad, voor de derde keer in korte tijd een ATP-toernooi winnen. De Fransman Arthur Cazaux is in de finale zijn tegenstander.

15 uur geleden
Verstappen start als tweede in sprintrace Spa achter Piastri

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen start zaterdag vanaf de tweede positie in de sprintrace bij de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie alleen Oscar Piastri voor zich dulden. De Australiër van McLaren, de huidige leider in het kampioenschap van de Formule 1, was bijna een halve seconde sneller dan Verstappen. Lando Norris, de tweede coureur van McLaren, zette de derde tijd neer. De Brit gaf behoorlijk veel tijd toe op zijn teamgenoot, ruim zes tienden.

20 uur geleden
Vollering bij Tour de France Femmes uit op revanche

VANNES (ANP) - Demi Vollering is bij de Tour de France Femmes, die zaterdag begint in het Franse Vannes, uit op revanche. De 28-jarige Nederlandse eindigde vorig jaar als tweede achter de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Vollering kwam vier seconden tekort voor het geel. Dat kwam mede door een valpartij in de vijfde etappe. "Ik heb honger naar succes", tekende AFP in Bretagne op uit de mond van de winnares van 2023.

20 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!