Djokovic worstelt zich naar tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic is de jacht op zijn elfde titel in de Australian Open stroef begonnen. De Servische tennisser had in de eerste ronde grote moeite met de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic. De 36-jarige nummer 1 van de wereld won na een slijtageslag van vier uur in vier sets: 6-2 6-7 (5) 6-3 6-4. Hij had zes wedstrijdpunten nodig om het af te maken.
De 36-jarige Djokovic begon nog voortvarend in de Rod Laver Arena van Melbourne. Hij won de eerste set vrij soepel met twee breaks. Prizmic leek last te hebben van zijn linkerbovenbeen en liet zich ook op de baan behandelen, maar met een verband eromheen was het probleem kennelijk opgelost, want hij bood in de tweede set felle tegenstand. De qualifier haalde zelfs de set binnen na een tiebreak.
Djokovic miste scherpte en dat was vooral zichtbaar in de derde set, waarin hij moeizaam zijn punten scoorde en zijn servicegame twee keer afstond aan de Kroaat, de nummer 178 van de wereld. Nadat de Serviër de zestien minuten durende vijfde game had verloren en 3-2 achter kwam, leek de 24-voudig grandslamwinnaar wakker geschud. Hij vocht zich naar de setwinst en aan zijn oerkreet te horen was er sprake van grote opluchting.
In de vierde set liep Djokovic snel uit naar 4-0, maar moest hij alsnog een opleving van Prizmic pareren. Bij een stand van 5-3 werkte de jonge Kroaat nog vier wedstrijdpunten weg, maar op eigen service maakte Djokovic het in de volgende game wel af.
De Rus Andrej Roeblev voorkwam ternauwernood uitschakeling in de eerste ronde. De Russische nummer 5 van de plaatsingslijst had vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Braziliaan Thiago Seyboth Wild: 7-5 6-4 3-6 4-6 7-6 (6).
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
20 uur geleden