Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic worstelt zich naar tweede ronde Australian Open

Djokovic worstelt zich naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic is de jacht op zijn elfde titel in de Australian Open stroef begonnen. De Servische tennisser had in de eerste ronde grote moeite met de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic. De 36-jarige nummer 1 van de wereld won na een slijtageslag van vier uur in vier sets: 6-2 6-7 (5) 6-3 6-4. Hij had zes wedstrijdpunten nodig om het af te maken.

De 36-jarige Djokovic begon nog voortvarend in de Rod Laver Arena van Melbourne. Hij won de eerste set vrij soepel met twee breaks. Prizmic leek last te hebben van zijn linkerbovenbeen en liet zich ook op de baan behandelen, maar met een verband eromheen was het probleem kennelijk opgelost, want hij bood in de tweede set felle tegenstand. De qualifier haalde zelfs de set binnen na een tiebreak.

Djokovic miste scherpte en dat was vooral zichtbaar in de derde set, waarin hij moeizaam zijn punten scoorde en zijn servicegame twee keer afstond aan de Kroaat, de nummer 178 van de wereld. Nadat de Serviër de zestien minuten durende vijfde game had verloren en 3-2 achter kwam, leek de 24-voudig grandslamwinnaar wakker geschud. Hij vocht zich naar de setwinst en aan zijn oerkreet te horen was er sprake van grote opluchting.

In de vierde set liep Djokovic snel uit naar 4-0, maar moest hij alsnog een opleving van Prizmic pareren. Bij een stand van 5-3 werkte de jonge Kroaat nog vier wedstrijdpunten weg, maar op eigen service maakte Djokovic het in de volgende game wel af.

De Rus Andrej Roeblev voorkwam ternauwernood uitschakeling in de eerste ronde. De Russische nummer 5 van de plaatsingslijst had vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Braziliaan Thiago Seyboth Wild: 7-5 6-4 3-6 4-6 7-6 (6).

Meer uit Sport

Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

8 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

10 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

18 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden