Djokovic worstelt zich naar tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic is de jacht op zijn elfde titel in de Australian Open stroef begonnen. De Servische tennisser had in de eerste ronde grote moeite met de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic. De 36-jarige nummer 1 van de wereld won na een slijtageslag van vier uur in vier sets: 6-2 6-7 (5) 6-3 6-4. Hij had zes wedstrijdpunten nodig om het af te maken.
De 36-jarige Djokovic begon nog voortvarend in de Rod Laver Arena van Melbourne. Hij won de eerste set vrij soepel met twee breaks. Prizmic leek last te hebben van zijn linkerbovenbeen en liet zich ook op de baan behandelen, maar met een verband eromheen was het probleem kennelijk opgelost, want hij bood in de tweede set felle tegenstand. De qualifier haalde zelfs de set binnen na een tiebreak.
Djokovic miste scherpte en dat was vooral zichtbaar in de derde set, waarin hij moeizaam zijn punten scoorde en zijn servicegame twee keer afstond aan de Kroaat, de nummer 178 van de wereld. Nadat de Serviër de zestien minuten durende vijfde game had verloren en 3-2 achter kwam, leek de 24-voudig grandslamwinnaar wakker geschud. Hij vocht zich naar de setwinst en aan zijn oerkreet te horen was er sprake van grote opluchting.
In de vierde set liep Djokovic snel uit naar 4-0, maar moest hij alsnog een opleving van Prizmic pareren. Bij een stand van 5-3 werkte de jonge Kroaat nog vier wedstrijdpunten weg, maar op eigen service maakte Djokovic het in de volgende game wel af.
De Rus Andrej Roeblev voorkwam ternauwernood uitschakeling in de eerste ronde. De Russische nummer 5 van de plaatsingslijst had vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Braziliaan Thiago Seyboth Wild: 7-5 6-4 3-6 4-6 7-6 (6).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
9 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
10 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
17 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden