Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wint voor de zevende keer de ATP Finals

Djokovic wint voor de zevende keer de ATP Finals

TURIJN (ANP) - Novak Djokovic heeft met zijn zevende overwinning in de ATP Finals weer een record aan zijn indrukwekkende erelijst toegevoegd. De 36-jarige Servische titelverdediger versloeg in de finale de 22-jarige Italiaan Jannik Sinner met 6-3 6-3.

De twee stonden tijdens het eindejaarstoernooi eerder tegenover elkaar. In de groepswedstrijd maakte Sinner een einde aan de zegereeks van Djokovic van negentien duels op rij. De Italiaan speelde sterk voor eigen publiek en boekte ook zeges op de Rus Daniil Medvedev, de Deen Holger Rune en de Griek Stefanos Tsitsipas. Djokovic won in de halve eindstrijd in twee sets van de Spanjaard Carlos Alcaraz. Maar gesteund door de fanatieke Italiaanse fans leek Sinner een kans te hebben in zijn eerste finale bij de ATP Finals.

De toeschouwers op de tribune roerden zich nadrukkelijk met luid gezang en geroep, maar het bracht Djokovic niet van de wijs. De ervaren Serviër sloeg op de tweede servicegame van Sinner toe en brak de Italiaan. Dat was voor de sterk serverende Djokovic voldoende om de eerste set met 6-3 te pakken.

In het begin van de tweede set werd Sinner meteen gebroken. Sinner probeerde nog wel terug te komen. Hij nam meer risico en kreeg tot grote vreugde van zijn fans twee breekpunten. Maar Djokovic werkte ze weg. Sinner had daarna nog wel kansen op de service van Djokovic, maar was niet secuur op de beslissende momenten. Met een dubbele fout bezorgde hij Djokovic de winst.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

9 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

12 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

12 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

13 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

13 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

17 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

18 uur geleden