Djokovic wint rechtszaak en mag quarantainehotel verlaten
MELBOURNE (ANP) - Het lijkt erop dat tennisser Novak Djokovic kan meedoen aan de Australian Open. De Australische rechter die zijn beroep behandelde, oordeelde dat de nummer 1 van de wereld moet worden vrijgelaten uit het hotel waar hij na zijn aankomst in Australië verplicht moest blijven. Hij vernietigde het besluit van de overheid om het visum van de tennisser in te trekken.
De 34-jarige Djokovic zit al enkele dagen in quarantaine in een hotel in Melbourne. De Serviër zag zijn visum bij aankomst in Australië door de douane ingetrokken worden, omdat hij niet zou hebben kunnen aantonen waarom hij over een 'medische vrijstelling' beschikte. Met die vrijstelling zou hij zonder vaccinatiebewijs toch kunnen meedoen aan het grandslamtoernooi in Melbourne, dat hij al negen keer won.
De behandeling van de kwestie was live te volgen op internet, maar dat verliep met horten en stoten. Wel werd al snel duidelijk dat rechter Anthony Kelly op de hand was van de tennisser. Hij vroeg zich hardop af wat Djokovic "nog meer had kunnen doen" om aan te tonen dat zijn medische vrijstelling in orde was. Djokovic was volgens zijn advocaten december vorig jaar nog besmet geweest met het coronavirus en had op basis van een herstelbewijs recht op de medische vrijstelling. Medische deskundigen hadden die hem verleend.
Kelly vond het besluit om het visum in te trekken "onredelijk" en oordeelde dat Djokovic binnen 30 minuten moest worden vrijgelaten uit het hotel en zijn paspoort en andere reisdocumenten terug moest krijgen. Ook uitte hij bezwaren tegen het urenlange verhoor dat de tennisser bij aankomst op het vliegveld had moeten ondergaan door de immigratiedienst.
Het is nog even afwachten of Djokovic daadwerkelijk in Australië kan blijven. Advocaten van de federale overheid vertelden in de rechtbank dat de minister van Immigratie gebruik kan maken van zijn persoonlijke bevoegdheid om Djokovic het land uit te zetten. Een woordvoerder van die minister wilde daar kort na de zitting niet op ingaan.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
3 uur geleden