Djokovic wint rechtszaak en mag quarantainehotel verlaten
MELBOURNE (ANP) - Het lijkt erop dat tennisser Novak Djokovic kan meedoen aan de Australian Open. De Australische rechter die zijn beroep behandelde, oordeelde dat de nummer 1 van de wereld moet worden vrijgelaten uit het hotel waar hij na zijn aankomst in Australië verplicht moest blijven. Hij vernietigde het besluit van de overheid om het visum van de tennisser in te trekken.
De 34-jarige Djokovic zit al enkele dagen in quarantaine in een hotel in Melbourne. De Serviër zag zijn visum bij aankomst in Australië door de douane ingetrokken worden, omdat hij niet zou hebben kunnen aantonen waarom hij over een 'medische vrijstelling' beschikte. Met die vrijstelling zou hij zonder vaccinatiebewijs toch kunnen meedoen aan het grandslamtoernooi in Melbourne, dat hij al negen keer won.
De behandeling van de kwestie was live te volgen op internet, maar dat verliep met horten en stoten. Wel werd al snel duidelijk dat rechter Anthony Kelly op de hand was van de tennisser. Hij vroeg zich hardop af wat Djokovic "nog meer had kunnen doen" om aan te tonen dat zijn medische vrijstelling in orde was. Djokovic was volgens zijn advocaten december vorig jaar nog besmet geweest met het coronavirus en had op basis van een herstelbewijs recht op de medische vrijstelling. Medische deskundigen hadden die hem verleend.
Kelly vond het besluit om het visum in te trekken "onredelijk" en oordeelde dat Djokovic binnen 30 minuten moest worden vrijgelaten uit het hotel en zijn paspoort en andere reisdocumenten terug moest krijgen. Ook uitte hij bezwaren tegen het urenlange verhoor dat de tennisser bij aankomst op het vliegveld had moeten ondergaan door de immigratiedienst.
Het is nog even afwachten of Djokovic daadwerkelijk in Australië kan blijven. Advocaten van de federale overheid vertelden in de rechtbank dat de minister van Immigratie gebruik kan maken van zijn persoonlijke bevoegdheid om Djokovic het land uit te zetten. Een woordvoerder van die minister wilde daar kort na de zitting niet op ingaan.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
13 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden