Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wint na partij van drie uur van Rune bij ATP Finals

Djokovic wint na partij van drie uur van Rune bij ATP Finals

TURIJN (ANP) - Novak Djokovic heeft hard moeten werken voor de overwinning in zijn eerste wedstrijd van de ATP Finals in Turijn. Na een partij van 3 uur versloeg de Servische titelverdediger de Deense tennisser Holger Rune met 7-6 (4) 6-7 (1) 6-3. Door deze zege zal Djokovic het jaar als nummer 1 van de wereld afsluiten.

Begin deze maand stonden Djokovic en Rune ook bijna drie uur op de baan in de kwartfinales van het toernooi in Parijs-Bercy. Toen was de 36-jarige Djokovic ook de beste. In Turijn waren de twee weer aan elkaar gewaagd. De eerste set ging lang gelijk op. Een tiebreak moest de beslissing brengen. Djokovic was daarin met 7-4 te sterk. In de tweede set gaven de twee elkaar ook weinig toe. Rune kreeg bij een stand van 5-4 op de service van Djokovic de kans de set te pakken, maar hij benutte het setpunt niet. Djokovic maakte er 5-5 van. Er volgden geen servicebreaks meer en daarom moesten de twee opnieuw een tiebreak spelen. De Serviër wist daarin slechts 1 punt te maken.

Hoewel de 20-jarige Deen er toch een derde set had uitgesleept, kon hij het daarin niet meer spannend maken. Hij kwam al snel op een break achterstand en Djokovic besliste de partij met 6-3.

In dezelfde groep als Djokovic en Rune won de Italiaan Jannik Sinner met twee keer 6-4 van de Griek Stefanos Tsitsipas.

Meer uit Sport

Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

10 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

11 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

13 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

13 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

13 uur geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

14 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

15 uur geleden