Djokovic wint in Parijs ook bij rentree in het enkelspel
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft op het masterstoernooi van Parijs een succesvolle terugkeer beleefd in het enkelspel. De Servische nummer 1 van de wereld versloeg in de tweede ronde de Hongaar Márton Fucsovics in drie sets: 6-2 4-6 6-3. Hij won maandag in Parijs ook al zijn eerste partij in het dubbelspel. Met zijn landgenoot Filip Krajinovic bleef Djokovic de Australiërs Alex de Minaur en Luke Saville de baas: 4-6 6-4 10-7.
Djokovic speelde in Parijs-Bercy zijn eerste partij in het enkelspel sinds de verloren finale van de US Open half september. De Rus Daniil Medvedev was in New York in drie sets te sterk voor de 20-voudige grandslamwinnaar.
De afgelopen anderhalve maand liet Djokovic onder meer het masterstoernooi van Indian Wells schieten. Het was zelfs de vraag of hij dit jaar nog in actie zou komen.
Djokovic (34) kan het jaar voor de zevende keer in zijn loopbaan afsluiten als de nummer 1 van de wereld, een record. Hij wil eind deze maand ook deelnemen aan de Daviscup Finals. Servië treedt in de groepsfase in Innsbruck aan tegen Duitsland en Oostenrijk.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
3 uur geleden