Djokovic wint eerste partij in Monte Carlo na breuk met Ivanisevic
MONACO (ANP) - Novak Djokovic heeft zijn eerste partij op het masterstoernooi van Monte Carlo overtuigend gewonnen. De nummer 1 van de wereldranglijst rekende in twee sets op het gravel af met Roman Safioellin uit Rusland: 6-1 6-2.
Voor Djokovic was het zijn eerste wedstrijd sinds zijn vroege uitschakeling in de derde ronde van het toernooi van Indian Wells. Daarna kondigde de Serviër aan het masterstoernooi van Miami over te slaan. Ook maakte hij eind maart bekend de samenwerking met coach Goran Ivanisevic stop te zetten. Hij heeft zijn landgenoot Nenad Zimonjic als nieuwe coach aangesteld.
Djokovic brak zijn tegenstander, de nummer 41 van de ranking, meteen in de eerste game en liep uit naar 4-0. In de tweede set won de 36-jarige Serviër twee keer de opslagbeurt van zijn tegenstander en maakte het op zijn tweede matchpoint af. In de derde ronde neemt Djokovic het op tegen de winnaar van de partij tussen de Fransman Arthur Fils en de Italiaan Lorenzo Musetti.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
1 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
2 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
20 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
21 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden