Djokovic wint eerste partij in Monte Carlo na breuk met Ivanisevic
MONACO (ANP) - Novak Djokovic heeft zijn eerste partij op het masterstoernooi van Monte Carlo overtuigend gewonnen. De nummer 1 van de wereldranglijst rekende in twee sets op het gravel af met Roman Safioellin uit Rusland: 6-1 6-2.
Voor Djokovic was het zijn eerste wedstrijd sinds zijn vroege uitschakeling in de derde ronde van het toernooi van Indian Wells. Daarna kondigde de Serviër aan het masterstoernooi van Miami over te slaan. Ook maakte hij eind maart bekend de samenwerking met coach Goran Ivanisevic stop te zetten. Hij heeft zijn landgenoot Nenad Zimonjic als nieuwe coach aangesteld.
Djokovic brak zijn tegenstander, de nummer 41 van de ranking, meteen in de eerste game en liep uit naar 4-0. In de tweede set won de 36-jarige Serviër twee keer de opslagbeurt van zijn tegenstander en maakte het op zijn tweede matchpoint af. In de derde ronde neemt Djokovic het op tegen de winnaar van de partij tussen de Fransman Arthur Fils en de Italiaan Lorenzo Musetti.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
13 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
18 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
19 uur geleden