Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wil zichzelf uit respect voor anderen geen GOAT noemen

Djokovic wil zichzelf uit respect voor anderen geen GOAT noemen

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic wil zichzelf uit respect voor de concurrentie niet de GOAT, oftewel 'The Greatest Of All Time', noemen. De 36-jarige Serviër heeft 23 grandslamtitels gewonnen en is nu alleen recordhouder.

"Ik wil niet beweren dat ik de beste ooit ben, want ik vind dat een gebrek aan respect voor alle kampioenen uit verschillende tijdperken van onze sport, gespeeld op een totaal andere manier dan vandaag wordt gespeeld. Elke grote kampioen heeft een erfenis nagelaten", zei Djokovic op de afsluitende persconferentie.

"Ik laat de GOAT-discussie aan iemand anders over. Ik heb een groot geloof in mezelf en wat ik kan. Deze trofee is een bevestiging van het niveau van tennis dat ik nog steeds kan laten zien. Grandslamtoernooien hebben mijn prioriteit op dit moment."

Nadal en Federer

Djokovic heeft nu één grand slam meer gewonnen dan Rafael Nadal en drie meer dan Roger Federer. "Ik heb talloze uren besteed aan het nadenken over hoe ik van Federer en Nadal kon winnen. Die twee jongens hielden me de afgelopen twintig jaar behoorlijk bezig. Het is verbazingwekkend dat ik ze allebei voorbij ben in gewonnen grand slams. Maar iedereen schrijft zijn eigen geschiedenis."

Voorafgaand aan Roland Garros waren de voortekenen niet al te goed voor de nieuwe nummer 1 van de wereld. "Ik had het gevoel dat ik bij het ingaan van dit toernooi een zeer goede kans zou hebben tegen iedereen in best-of-five-wedstrijden, ondanks dat ik in 2023 geen geweldig record op gravel had", aldus de winnaar. "De meeste jongens voelen veel druk als ze tegenover mij staan ​​in een wedstrijd om drie gewonnen sets op een grand slam. Dat is precies hoe ik wil dat ze zich voelen. Het is fijn om zo'n mentale voorsprong te hebben."

Ruud

Djokovic was in drie sets de Noor Casper Ruud de baas: 7-6 (1) 6-3 7-5.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

1 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

1 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

5 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

5 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

7 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

8 uur geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

10 uur geleden