
Djokovic wil zichzelf uit respect voor anderen geen GOAT noemen
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic wil zichzelf uit respect voor de concurrentie niet de GOAT, oftewel 'The Greatest Of All Time', noemen. De 36-jarige Serviër heeft 23 grandslamtitels gewonnen en is nu alleen recordhouder.
"Ik wil niet beweren dat ik de beste ooit ben, want ik vind dat een gebrek aan respect voor alle kampioenen uit verschillende tijdperken van onze sport, gespeeld op een totaal andere manier dan vandaag wordt gespeeld. Elke grote kampioen heeft een erfenis nagelaten", zei Djokovic op de afsluitende persconferentie.
"Ik laat de GOAT-discussie aan iemand anders over. Ik heb een groot geloof in mezelf en wat ik kan. Deze trofee is een bevestiging van het niveau van tennis dat ik nog steeds kan laten zien. Grandslamtoernooien hebben mijn prioriteit op dit moment."
Nadal en Federer
Djokovic heeft nu één grand slam meer gewonnen dan Rafael Nadal en drie meer dan Roger Federer. "Ik heb talloze uren besteed aan het nadenken over hoe ik van Federer en Nadal kon winnen. Die twee jongens hielden me de afgelopen twintig jaar behoorlijk bezig. Het is verbazingwekkend dat ik ze allebei voorbij ben in gewonnen grand slams. Maar iedereen schrijft zijn eigen geschiedenis."
Voorafgaand aan Roland Garros waren de voortekenen niet al te goed voor de nieuwe nummer 1 van de wereld. "Ik had het gevoel dat ik bij het ingaan van dit toernooi een zeer goede kans zou hebben tegen iedereen in best-of-five-wedstrijden, ondanks dat ik in 2023 geen geweldig record op gravel had", aldus de winnaar. "De meeste jongens voelen veel druk als ze tegenover mij staan in een wedstrijd om drie gewonnen sets op een grand slam. Dat is precies hoe ik wil dat ze zich voelen. Het is fijn om zo'n mentale voorsprong te hebben."
Ruud
Djokovic was in drie sets de Noor Casper Ruud de baas: 7-6 (1) 6-3 7-5.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
20 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
21 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden