Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wil stoppen als meest succesvolle tennisser ooit

Djokovic wil stoppen als meest succesvolle tennisser ooit

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is ervan overtuigd dat hij over enkele jaren afscheid neemt als de meest succesvolle tennisser ooit. De 32-jarige Serviër heeft zeventien grandslamtitels op zijn erelijst staan, twee minder dan Rafael Nadal en drie minder dan recordhouder Roger Federer.

"Ik heb altijd veel vertrouwen in mezelf", zegt Djokovic in de Amerikaanse tv-show In Depth with Graham Bensinger. "Ik ben nog niet klaar met deze sport, ik heb nog dingen te doen. Ik geloof erin dat ik de meeste grandslamtitels kan winnen en dat ik het record van de meeste weken op nummer 1 kan verbeteren. Dat zijn mijn doelen voor de komende jaren."

Federer heeft het record van meeste weken aan kop van de wereldranglijst in handen: 310. Djokovic staat op 282 weken. Vanwege de coronacrisis is de huidige ranglijst, aangevoerd door de Serviër, sinds maart 'bevroren'.

Minder toernooien

Djokovic verkeerde in blakende vorm voordat de coronacrisis ervoor zorgde dat ook de hele sportwereld tot stilstand kwam. Hij bezorgde Servië in januari de ATP Cup, won voor de achtste keer de Australian Open en zegevierde daarna ook in Dubai. De Serviër is in 2020 ongeslagen in het enkelspel.

In het interview met Graham Bensinger zegt Djokovic dat hij zichzelf nog wel tot z'n 40e ziet tennissen. "Ik denk niet in limieten", aldus de Serviër, die jonger is dan Federer (38) en Nadal (bijna 34). Samen vormen ze al jaren de 'Big Three' op de ATP Tour. Vooral Federer en Nadal worden vanwege fysieke ongemakken steeds kieskeuriger in het samenstellen van hun programma en ook Djokovic is van plan om minder toernooien te gaan spelen. "Ik ga me focussen op de grandslams en de toernooien waar ik van houd."

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

7 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

9 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

10 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

10 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

10 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

11 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

12 uur geleden