Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wil stoppen als meest succesvolle tennisser ooit

Djokovic wil stoppen als meest succesvolle tennisser ooit

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is ervan overtuigd dat hij over enkele jaren afscheid neemt als de meest succesvolle tennisser ooit. De 32-jarige Serviër heeft zeventien grandslamtitels op zijn erelijst staan, twee minder dan Rafael Nadal en drie minder dan recordhouder Roger Federer.

"Ik heb altijd veel vertrouwen in mezelf", zegt Djokovic in de Amerikaanse tv-show In Depth with Graham Bensinger. "Ik ben nog niet klaar met deze sport, ik heb nog dingen te doen. Ik geloof erin dat ik de meeste grandslamtitels kan winnen en dat ik het record van de meeste weken op nummer 1 kan verbeteren. Dat zijn mijn doelen voor de komende jaren."

Federer heeft het record van meeste weken aan kop van de wereldranglijst in handen: 310. Djokovic staat op 282 weken. Vanwege de coronacrisis is de huidige ranglijst, aangevoerd door de Serviër, sinds maart 'bevroren'.

Minder toernooien

Djokovic verkeerde in blakende vorm voordat de coronacrisis ervoor zorgde dat ook de hele sportwereld tot stilstand kwam. Hij bezorgde Servië in januari de ATP Cup, won voor de achtste keer de Australian Open en zegevierde daarna ook in Dubai. De Serviër is in 2020 ongeslagen in het enkelspel.

In het interview met Graham Bensinger zegt Djokovic dat hij zichzelf nog wel tot z'n 40e ziet tennissen. "Ik denk niet in limieten", aldus de Serviër, die jonger is dan Federer (38) en Nadal (bijna 34). Samen vormen ze al jaren de 'Big Three' op de ATP Tour. Vooral Federer en Nadal worden vanwege fysieke ongemakken steeds kieskeuriger in het samenstellen van hun programma en ook Djokovic is van plan om minder toernooien te gaan spelen. "Ik ga me focussen op de grandslams en de toernooien waar ik van houd."

Meer uit Sport

Atlete Klaver opent seizoen met derde plek in Doha op 400 meter

DOHA (ANP) - Atlete Lieke Klaver is haar outdoorseizoen begonnen met de derde plaats op de 400 meter in de Diamond League-meeting in Doha (Qatar). De Europees kampioene indoor liep een tijd van 51,12 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de snelle Salwa Eid Naser uit Bahrein, die won in 49,83. De Poolse Natalia Bukowiecka eindigde als tweede in 50,92.

10 uur geleden
Alcaraz als eerste naar finale van tennistoernooi Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Rome. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in de halve eindstrijd: 6-3 7-6 (4).

11 uur geleden
Spanjaard Ayuso wint eerste bergrit in Giro d'Italia

TAGLIACOZZO (ANP) - Juan Ayuso heeft de zevende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Spanjaard van UAE Team Emirates was in de eerste etappe met finish bergop de beste voor zijn Mexicaanse ploeggenoot Isaac del Toro en de Colombiaan Egan Bernal.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zevende tijd bij eerste training op Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Emilia-Romagna de zevende tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,360 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri, die in de McLaren de snelste tijd van 1.16,545 neerzette. De Engelsman Lando Norris klokte in zijn McLaren met 0,032 seconde achterstand de tweede tijd. De Spanjaard Carlos Sainz reed in zijn Williams de derde tijd.

14 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint eerste etappe Ronde van Baskenland

AGURAIN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De 24-jarige renster van SD Worx - Protime was na 148,5 kilometer tussen Zumarraga en Agurain de beste in de massasprint. Ze bleef de Britse Millie Couzens en de Franse Margaux Vigié voor.

15 uur geleden
Verstappen dit keer niet als favoriet bij GP van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Max Verstappen ziet zichzelf zeker niet als favoriet voor de zege bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De viervoudig wereldkampioen, die de laatste drie races in Imola won, denkt dat zijn Red Bull het gat met McLaren nog niet heeft weten te dichten. "We zetten kleine stapjes voorwaarts", stelt Verstappen. "Maar het verschil is denk ik nog groot."

17 uur geleden
Tuchtcommissie schorst Valente van FC Groningen voor één duel

GRONINGEN (ANP) - Luciano Valente van FC Groningen heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van twee wedstrijden gekregen, waarvan één voorwaardelijk. Dat meldt de club op X. Door de straf mist de middenvelder zondag de laatste competitiewedstrijd bij PEC Zwolle.

18 uur geleden