Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

PARIJS (ANP/RTR) - Het ziet ernaar uit dat tennisser Novak Djokovic ook problemen gaat krijgen rond zijn deelname aan Roland Garros, het grandslamtoernooi van Parijs. Het Franse ministerie van Sport meldde dat de nieuwe wet, die voorziet in verplichte coronavaccinatie voor toegang tot publieke plaatsen als restaurants en bioscopen, ook consequenties heeft voor sportevenementen. "De regel geldt voor toeschouwers, maar ook voor sporters", liet het ministerie weten.

Bronnen rond de Franse regering hadden maandag eerder al gemeld dat het voor buitenlandse atleten die in Frankrijk in professionele competities willen uitkomen verplicht wordt een vaccinatiebewijs tegen corona te overleggen. Djokovic, die zich niet heeft laten vaccineren, meende ruim anderhalve week geleden met een medische vrijstelling Australië binnen te kunnen komen om deel te nemen aan de Australian Open. Dat leidde tot ophef en een uiteindelijke uitwijzing van de Servische nummer 1 van de wereld.

De nieuwe, zondag aangenomen wet in Frankrijk vraagt om een vaccinatiebewijs op tal van locaties. "De regel is eenvoudig. De vaccinatiepas zal, zodra de wet is afgekondigd, worden opgelegd op plaatsen waarvoor reeds de gezondheidspas gold", meldt het ministerie. En, wijzend op topsportlocaties: "Dit zal gelden voor iedereen die toeschouwer of beroepssporter is. En dit tot nader order."

Het ministerie noemde het tennistoernooi, waar Djokovic mogelijk zijn 21e grandslamtitel kan veroveren, ook. "Wat betreft Roland Garros, dat is in mei. De situatie kan tussen nu en dan veranderen en we hopen dat we er dan beter voorstaan. We gaan het zien, maar het mag duidelijk zijn dat er geen uitzonderingen worden gemaakt."

Djokovic had gehoopt in Melbourne de unieke mijlpaal van 21 grandslamzeges te bereiken. Daar verloor hij zondag een beroepszaak, aangespannen nadat minister Alex Hawke van Immigratie zijn visum had ingetrokken omdat de ongevaccineerde tennisser een gevaar voor de volksgezondheid zou zijn. Djokovic werd met name bekritiseerd omdat hij voorafgaand aan zijn reis naar Australië publieke evenementen had bezocht kort nadat hij positief was getest.

Meer uit Sport

Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

1 uur geleden
Wielrenster Longo Borghini mist Milaan-Sanremo door ziekte

MILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.

1 uur geleden
Groenewegen sprint naar tweede zege van het seizoen in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.

2 uur geleden
Australiër McEvoy verbetert wereldrecord op 50 meter vrije slag

SHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.

2 uur geleden
Teambaas Wheatley verlaat F1-renstal Audi al na elf maanden

HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.

2 uur geleden
KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

6 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

7 uur geleden