Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

PARIJS (ANP/RTR) - Het ziet ernaar uit dat tennisser Novak Djokovic ook problemen gaat krijgen rond zijn deelname aan Roland Garros, het grandslamtoernooi van Parijs. Het Franse ministerie van Sport meldde dat de nieuwe wet, die voorziet in verplichte coronavaccinatie voor toegang tot publieke plaatsen als restaurants en bioscopen, ook consequenties heeft voor sportevenementen. "De regel geldt voor toeschouwers, maar ook voor sporters", liet het ministerie weten.

Bronnen rond de Franse regering hadden maandag eerder al gemeld dat het voor buitenlandse atleten die in Frankrijk in professionele competities willen uitkomen verplicht wordt een vaccinatiebewijs tegen corona te overleggen. Djokovic, die zich niet heeft laten vaccineren, meende ruim anderhalve week geleden met een medische vrijstelling Australië binnen te kunnen komen om deel te nemen aan de Australian Open. Dat leidde tot ophef en een uiteindelijke uitwijzing van de Servische nummer 1 van de wereld.

De nieuwe, zondag aangenomen wet in Frankrijk vraagt om een vaccinatiebewijs op tal van locaties. "De regel is eenvoudig. De vaccinatiepas zal, zodra de wet is afgekondigd, worden opgelegd op plaatsen waarvoor reeds de gezondheidspas gold", meldt het ministerie. En, wijzend op topsportlocaties: "Dit zal gelden voor iedereen die toeschouwer of beroepssporter is. En dit tot nader order."

Het ministerie noemde het tennistoernooi, waar Djokovic mogelijk zijn 21e grandslamtitel kan veroveren, ook. "Wat betreft Roland Garros, dat is in mei. De situatie kan tussen nu en dan veranderen en we hopen dat we er dan beter voorstaan. We gaan het zien, maar het mag duidelijk zijn dat er geen uitzonderingen worden gemaakt."

Djokovic had gehoopt in Melbourne de unieke mijlpaal van 21 grandslamzeges te bereiken. Daar verloor hij zondag een beroepszaak, aangespannen nadat minister Alex Hawke van Immigratie zijn visum had ingetrokken omdat de ongevaccineerde tennisser een gevaar voor de volksgezondheid zou zijn. Djokovic werd met name bekritiseerd omdat hij voorafgaand aan zijn reis naar Australië publieke evenementen had bezocht kort nadat hij positief was getest.

Meer uit Sport

Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

1 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

9 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

19 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

20 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden