Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

Djokovic wellicht alleen gevaccineerd op Roland Garros

PARIJS (ANP/RTR) - Het ziet ernaar uit dat tennisser Novak Djokovic ook problemen gaat krijgen rond zijn deelname aan Roland Garros, het grandslamtoernooi van Parijs. Het Franse ministerie van Sport meldde dat de nieuwe wet, die voorziet in verplichte coronavaccinatie voor toegang tot publieke plaatsen als restaurants en bioscopen, ook consequenties heeft voor sportevenementen. "De regel geldt voor toeschouwers, maar ook voor sporters", liet het ministerie weten.

Bronnen rond de Franse regering hadden maandag eerder al gemeld dat het voor buitenlandse atleten die in Frankrijk in professionele competities willen uitkomen verplicht wordt een vaccinatiebewijs tegen corona te overleggen. Djokovic, die zich niet heeft laten vaccineren, meende ruim anderhalve week geleden met een medische vrijstelling Australië binnen te kunnen komen om deel te nemen aan de Australian Open. Dat leidde tot ophef en een uiteindelijke uitwijzing van de Servische nummer 1 van de wereld.

De nieuwe, zondag aangenomen wet in Frankrijk vraagt om een vaccinatiebewijs op tal van locaties. "De regel is eenvoudig. De vaccinatiepas zal, zodra de wet is afgekondigd, worden opgelegd op plaatsen waarvoor reeds de gezondheidspas gold", meldt het ministerie. En, wijzend op topsportlocaties: "Dit zal gelden voor iedereen die toeschouwer of beroepssporter is. En dit tot nader order."

Het ministerie noemde het tennistoernooi, waar Djokovic mogelijk zijn 21e grandslamtitel kan veroveren, ook. "Wat betreft Roland Garros, dat is in mei. De situatie kan tussen nu en dan veranderen en we hopen dat we er dan beter voorstaan. We gaan het zien, maar het mag duidelijk zijn dat er geen uitzonderingen worden gemaakt."

Djokovic had gehoopt in Melbourne de unieke mijlpaal van 21 grandslamzeges te bereiken. Daar verloor hij zondag een beroepszaak, aangespannen nadat minister Alex Hawke van Immigratie zijn visum had ingetrokken omdat de ongevaccineerde tennisser een gevaar voor de volksgezondheid zou zijn. Djokovic werd met name bekritiseerd omdat hij voorafgaand aan zijn reis naar Australië publieke evenementen had bezocht kort nadat hij positief was getest.

Meer uit Sport

Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

4 minuten geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

1 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

1 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

1 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

2 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

3 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

6 uur geleden