Djokovic wacht na zege duel met Alcaraz op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de kwartfinales bereikt op de Australian Open. De Serviër, tienvoudig winnaar van het eerste grandslamtoernooi van het jaar, versloeg in zijn partij uit de vierde ronde de Tsjech Jiri Lehecka in drie sets: 6-3 6-4 7-6 (4). Djokovic wacht nu zijn eerste grote uitdaging in zijn jacht op zijn elfde titel in Melbourne. Zijn tegenstander in de kwartfinales is de Spanjaard Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de plaatsingslijst. Djokovic is als zevende geplaatst.
Djokovic pakte de eerste set dankzij een break in de achtste game na een dubbele fout van Lehecka. De 23-jarige Tsjech verloor aan het begin van de tweede set meteen zijn opslagbeurt, maar bleef strijden. Ook in de derde set leverde hij meteen zijn opslag in. Maar Lehecka brak vervolgens voor het eerst Djokovic waarna het gelijkop ging naar 6-6.
In de tiebreak zag zijn coach Andy Murray hoe Djokovic de partij na twee uur en 39 minuten bij zijn eerste wedstrijdpunt besliste.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geleden