Djokovic wacht na urenlange zitting op uitspraak
MELBOURNE (ANP) - Na een zitting van ruim 5 uur wacht tennisser Novak Djokovic op het oordeel van de drie rechters van het federale gerechtshof in Australië. Om 07.45 uur Nederlandse tijd komt het hof weer bij elkaar en start een nieuwe zitting, waarin waarschijnlijk uitspraak wordt gedaan.
De Servische tennisser vecht bij het gerechtshof de beslissing aan van minister Alex Hawke van Immigratie, die vrijdag besloot om het visum van Djokovic alsnog in te trekken. De nummer 1 van de wereld hoopt dat de drie rechters voorkomen dat hij het land wordt uitgezet en niet kan meedoen aan de Australian Open. Djokovic heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus, maar wil met een medische vrijstelling alsnog meedoen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar dat maandag begint.
De behandeling van de zaak duurde, inclusief een pauze, ruim 5 uur. Via een livestream op YouTube keken ruim 85.000 mensen mee. Als Djokovic de zaak wint, speelt hij maandagavond de laatste partij van de dag in de Rod Laver Arena tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
12 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
14 uur geleden