
Djokovic vreest toekomst honderden tennisprofs
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic vreest dat de honderden proftennissers die laag op de wereldranglijst staan grote problemen hebben om rond te komen van hun sport. Door de coronapandemie zijn er amper toernooien op de lagere niveaus als Challengers en Futures. De nummer 1 van de wereld uitte zijn zorgen in aanloop naar de ATP Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht spelers van het jaar.
"Het is mooi dat we sinds de herstart weer grote toernooien kunnen spelen, maar het is zorgwekkend dat er op het niveau van de Futures, zeg maar het opstartniveau voor de profs, bijna geen toernooien zijn. Dat is wel de grootse groep proftennissers. Ik heb veel spelers gesproken die 500e of lager staan en zij smeken om toernooien", aldus de Servische zeventienvoudig grandslamwinnaar.
Djokovic is oprichter van een nieuwe bond voor profs, de Professional Tennis Players Association (PTPA), die onafhankelijk is van de ATP, het orgaan dat de toernooien voor de toptennissers bestiert. "Ik denk dat we moeten samenwerken met alle partijen in het tennis en goed moeten kijken naar dit probleem. Er moet een systeem komen dat het mogelijk maakt dat veel meer tennissers en tennissters kunnen leven van hun sport. Op dit moment zijn dat er misschien 200", aldus Djokovic,
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De nummer 2 van de wereldranglijst was in Ohio met 6-4 6-4 te sterk voor Hamad Medjedovic uit Servië. Alcaraz treft in zijn volgende partij de Italiaan Luca Nardi.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij een grandprixwedstrijd in Boedapest de 400 meter horden gewonnen. De Nederlandse atlete realiseerde een tijd van 52,24 en was meer dan twee seconden sneller dan haar naaste belager, de Belgische Naomi Van den Broeck (54,50).
8 uur geledenRØNNE (ANP) - Mads Pedersen heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een rit van Nexø naar Rønne over 178 kilometer. De Deen van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van negen renners voor de Slowaak Lukas Kubis en landgenoot Niklas Larsen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Jolien Knollema mist het WK van later deze maand met Oranje in Thailand. De 22-jarige passer/loper, die er vorig jaar wel bij was tijdens de Olympische Spelen van Parijs, is door een schouderblessure niet fit genoeg voor een plek in de definitieve selectie van veertien speelsters. Ook Danique Hamming en Hyke Lyklema vielen af, net als eerder al de geblesseerde Indy Baijens.
18 uur geledenCHENGDU (ANP/DPA) - De Italiaanse sporter Mattia Debertolis is overleden na zijn deelname aan de Wereldspelen in het Chinese Chengdu. De 29-jarige Debertolis werd vrijdag bewusteloos gevonden tijdens het onderdeel oriëntatieloop en overleed vier dagen later. De snelle medische hulp die hij had gekregen, bleek onvoldoende.
19 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Aryna Sabalenka is met een moeizame zege op Emma Raducanu doorgedrongen tot de achtste finales van het toernooi van Cincinnati. De nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Britse voormalig winnares van de US Open: 7-6 (3) 4-6 7-6 (5).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Harrie Lavreysen keert in december terug naar de zesdaagse van Rotterdam. De organisatie van het evenement maakte de deelname van de vijfvoudig olympisch kampioen baanwielrennen maandag bekend.
1 dag geleden