Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de zevende keer in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van Wimbledon. De titelhouder was in de halve finale de Canadees Denis Shapovalov met 7-6 (3) 7-5 7-5 de baas.
De 22 jaar oude Shapovalov leidde in de eerste set met 5-3 en mocht op 5-4 voor de set serveren. De linkshandige nummer 12 van de wereld liet dat na en gaf de set uit handen met een dubbele fout. De tweede en derde set kenden een vergelijkbaar spelbeeld: Shapovalov speelde agressief, maar zijn foutenlast was te hoog. De degelijke Djokovic sloeg telkens toe op de belangrijke momenten in de slotfase van de set. Djokovic werkte tien van de elf breakpoints weg.
"De uitslag weerspiegelt niet helemaal de verhoudingen. Hij serveerde voor de eerste set en was een groot deel van de tweede set de betere speler", zei Djokovic, de mondiale nummer 1, na afloop op het volle Centre Court.
Recordaantal
De 34-jarige Djokovic neemt het zondag in de finale op tegen de Italiaan Matteo Berrettini, die eerder op de dag in vier sets te sterk was voor Hubert Hurkacz uit Polen.
Djokovic is nog maar één zege verwijderd van het recordaantal gewonnen grand slams van Roger Federer en Rafael Nadal, die beiden op twintig titels staan.
Ongeslagen
Dit seizoen is Djokovic nog ongeslagen op de grandslamtoernooien; hij won begin dit jaar de Australian Open en was vorige maand ook de beste op Roland Garros. Hij heeft nu twintig duels op een rij gewonnen op grand slams en is op Wimbledon evenveel partijen op een rij ongeslagen.
Djokovic was in 2019 in een sensationele finale te sterk voor Roger Federer, die donderdag in de kwartfinales verloor. Vorig jaar ging het toernooi niet door.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden