Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon

Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de zevende keer in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van Wimbledon. De titelhouder was in de halve finale de Canadees Denis Shapovalov met 7-6 (3) 7-5 7-5 de baas.

De 22 jaar oude Shapovalov leidde in de eerste set met 5-3 en mocht op 5-4 voor de set serveren. De linkshandige nummer 12 van de wereld liet dat na en gaf de set uit handen met een dubbele fout. De tweede en derde set kenden een vergelijkbaar spelbeeld: Shapovalov speelde agressief, maar zijn foutenlast was te hoog. De degelijke Djokovic sloeg telkens toe op de belangrijke momenten in de slotfase van de set. Djokovic werkte tien van de elf breakpoints weg.

"De uitslag weerspiegelt niet helemaal de verhoudingen. Hij serveerde voor de eerste set en was een groot deel van de tweede set de betere speler", zei Djokovic, de mondiale nummer 1, na afloop op het volle Centre Court.

Recordaantal

De 34-jarige Djokovic neemt het zondag in de finale op tegen de Italiaan Matteo Berrettini, die eerder op de dag in vier sets te sterk was voor Hubert Hurkacz uit Polen.

Djokovic is nog maar één zege verwijderd van het recordaantal gewonnen grand slams van Roger Federer en Rafael Nadal, die beiden op twintig titels staan.

Ongeslagen

Dit seizoen is Djokovic nog ongeslagen op de grandslamtoernooien; hij won begin dit jaar de Australian Open en was vorige maand ook de beste op Roland Garros. Hij heeft nu twintig duels op een rij gewonnen op grand slams en is op Wimbledon evenveel partijen op een rij ongeslagen.

Djokovic was in 2019 in een sensationele finale te sterk voor Roger Federer, die donderdag in de kwartfinales verloor. Vorig jaar ging het toernooi niet door.

Meer uit Sport

Engeland verslaat Frankrijk (6-4) en eindigt als derde op het WK

MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).

3 uur geleden
Mbappé scoort tweemaal en is nu WK-topscorer aller tijden

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.

4 uur geleden
Pogačar boekt in Vogezen 25e etappezege in Tour de France

LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.

13 uur geleden
Atleet Kerr loopt wereldrecord op Engelse mijl bij Diamond League

LONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.

13 uur geleden
Broeders-Bol tweede op 800 meter bij Diamond League in Londen

LONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).

14 uur geleden
Vingegaard gaat verdedigen in bergrit Tour ondanks achterstand

MULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.

17 uur geleden
Tourpeloton onderweg voor bergetappe in de Vogezen

MULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.

17 uur geleden