Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon

Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de zevende keer in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van Wimbledon. De titelhouder was in de halve finale de Canadees Denis Shapovalov met 7-6 (3) 7-5 7-5 de baas.

De 22 jaar oude Shapovalov leidde in de eerste set met 5-3 en mocht op 5-4 voor de set serveren. De linkshandige nummer 12 van de wereld liet dat na en gaf de set uit handen met een dubbele fout. De tweede en derde set kenden een vergelijkbaar spelbeeld: Shapovalov speelde agressief, maar zijn foutenlast was te hoog. De degelijke Djokovic sloeg telkens toe op de belangrijke momenten in de slotfase van de set. Djokovic werkte tien van de elf breakpoints weg.

"De uitslag weerspiegelt niet helemaal de verhoudingen. Hij serveerde voor de eerste set en was een groot deel van de tweede set de betere speler", zei Djokovic, de mondiale nummer 1, na afloop op het volle Centre Court.

Recordaantal

De 34-jarige Djokovic neemt het zondag in de finale op tegen de Italiaan Matteo Berrettini, die eerder op de dag in vier sets te sterk was voor Hubert Hurkacz uit Polen.

Djokovic is nog maar één zege verwijderd van het recordaantal gewonnen grand slams van Roger Federer en Rafael Nadal, die beiden op twintig titels staan.

Ongeslagen

Dit seizoen is Djokovic nog ongeslagen op de grandslamtoernooien; hij won begin dit jaar de Australian Open en was vorige maand ook de beste op Roland Garros. Hij heeft nu twintig duels op een rij gewonnen op grand slams en is op Wimbledon evenveel partijen op een rij ongeslagen.

Djokovic was in 2019 in een sensationele finale te sterk voor Roger Federer, die donderdag in de kwartfinales verloor. Vorig jaar ging het toernooi niet door.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

15 uur geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

17 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

19 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

19 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

22 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

23 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

1 dag geleden