Djokovic voor zevende keer naar eindstrijd op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de zevende keer in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van Wimbledon. De titelhouder was in de halve finale de Canadees Denis Shapovalov met 7-6 (3) 7-5 7-5 de baas.
De 22 jaar oude Shapovalov leidde in de eerste set met 5-3 en mocht op 5-4 voor de set serveren. De linkshandige nummer 12 van de wereld liet dat na en gaf de set uit handen met een dubbele fout. De tweede en derde set kenden een vergelijkbaar spelbeeld: Shapovalov speelde agressief, maar zijn foutenlast was te hoog. De degelijke Djokovic sloeg telkens toe op de belangrijke momenten in de slotfase van de set. Djokovic werkte tien van de elf breakpoints weg.
"De uitslag weerspiegelt niet helemaal de verhoudingen. Hij serveerde voor de eerste set en was een groot deel van de tweede set de betere speler", zei Djokovic, de mondiale nummer 1, na afloop op het volle Centre Court.
Recordaantal
De 34-jarige Djokovic neemt het zondag in de finale op tegen de Italiaan Matteo Berrettini, die eerder op de dag in vier sets te sterk was voor Hubert Hurkacz uit Polen.
Djokovic is nog maar één zege verwijderd van het recordaantal gewonnen grand slams van Roger Federer en Rafael Nadal, die beiden op twintig titels staan.
Ongeslagen
Dit seizoen is Djokovic nog ongeslagen op de grandslamtoernooien; hij won begin dit jaar de Australian Open en was vorige maand ook de beste op Roland Garros. Hij heeft nu twintig duels op een rij gewonnen op grand slams en is op Wimbledon evenveel partijen op een rij ongeslagen.
Djokovic was in 2019 in een sensationele finale te sterk voor Roger Federer, die donderdag in de kwartfinales verloor. Vorig jaar ging het toernooi niet door.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
4 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
8 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden