Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic voor zestiende keer in kwartfinales Wimbledon

Djokovic voor zestiende keer in kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.

De als zesde geplaatste Djokovic jaagt op het Londense gras op zijn 25e grandslamtitel. Hij zou daarmee alleen recordhouder worden. Nu deelt hij nog 24 titels met de Australische Margaret Court. In de laatste twee edities van Wimbledon verloor hij de finale van de Spanjaard Carlos Alcaraz.

De Minaur begon voortvarend. De als elfde geplaatste Australiër overrompelde Djokovic in de eerste set met 6-1. In de tweede set kwam Djokovic die slechte start te boven, ook al leverde hij twee keer zijn servicegame in. Hij wist echter De Minaur drie keer te breken en de set op eigen service binnen te halen.

Derde set

De Serviër won ook de derde set dankzij een late break, maar hij overtuigde niet. Dat bleek in de vierde set, waarin De Minaur met 4-1 voorkwam. Toen moest de Serviër al zijn routine aanwenden om een vijfde set te voorkomen. Hij slaagde erin De Minaur twee keer te breken en maakte het vervolgens af op eigen service met een lovegame.

Djokovic neemt het in de kwartfinale op tegen de Italiaan Flavio Cobolli, die in de vierde ronde afrekende met de Kroaat Marin Cilic.

"Ik moet deze partij even verwerken, want ik had geen geweldige start tegen Alex. Hij brak mijn service drie keer in de eerste set", zei Djokovic over zijn stroeve begin. "Ik moest mezelf een beetje hervinden en de tweede set winnen was wel een beetje het kantelmoment voor mij."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

9 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

9 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

12 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

13 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

15 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden