Djokovic voor negende keer de beste op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor de negende keer de Australian Open gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Rus Daniil Medvedev: 7-5 6-2 6-2. Voor Djokovic is het zijn achttiende grandslamtitel. Hij heeft nu twee titels minder dan Roger Federer en Rafael Nadal.
De eenzijdige finale was geen moment spannend. Djokovic kwam meteen met 3-0 voor en na een snelle break terug pakte hij na een slordige game van Medvedev op 6-5 de eerste set.
In de tweede set nam Medvedev meteen een break voorsprong, maar toen hij die direct weggaf was het klaar met zijn verzet. De nummer 4 van de wereld ging steeds minder spelen, sloeg nog een racket kapot en kon op eigen service nog maar een paar games pakken.
Na een uur en 53 minuten verzilverde Djokovic, die in Melbourne nog nooit een finale verloren heeft, op de opslag van Medvedev zijn eerste wedstrijdpunt met een smash.
Fysieke problemen
De 33-jarige Djokovic was vorig jaar in Melbourne voor het laatst de beste op een grandslamtoernooi. Op de US Open werd hij gediskwalificeerd, op Roland Garros verloor hij in de finale van Rafael Nadal en Wimbledon ging vanwege het coronavirus niet door.
In de eerste week van het toernooi had Djokovic nog te maken met fysieke problemen. Hij liep in de derde ronde tegen Taylor Fritz een buikspierblessure op en moest vrezen voor uitschakeling. Hij won die partij echter in vijf sets. In de twee partijen die daarop volgden had hij vier sets nodig, net als in de tweede ronde. In de halve finales, tegen de Rus Aslan Karatsev, was Djokovic naar eigen zeggen weer pijnvrij. In de finale maakte hij ook een zeer fitte indruk.
Medvedev (25) stond voor de tweede keer in de eindstrijd van een grandslamtoernooi. In 2019 verloor hij in de finale van de US Open in vijf sets van Nadal. Medvedev had zijn laatste twaalf wedstrijden tegen een speler uit de top 10 allemaal gewonnen. Hij was twintig duels op een rij ongeslagen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
2 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
4 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
9 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden