Djokovic voert Servië aan in gemengd toernooi om United Cup
MELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic voert Servië aan in de United Cup, het tennistoernooi voor gemengde teams dat duurt van 29 december tot en met 7 januari en wordt gehouden in de Australische steden Sydney en Perth. Voor de nummer 1 van de wereld is het toernooi zijn eerste voorbereiding op de Australian Open, waar hij op jacht gaat naar zijn 25e grandslamtitel.
Rafael Nadal ontbreekt in de United Cup, zo laat de samenstelling van het Spaanse team zien. Eerder deze maand kondigde directeur Craig Tiley aan dat de door blessures geplaagde Nadal zal meedoen aan de Australian Open. De Spanjaard bedankte op sociale media Tiley voor zijn 'vertrouwen', maar bevestigde zijn deelname niet.
Nederland debuteert in de United Cup. Tallon Griekspoor en Arantxa Rus, de hoogstgeplaatste spelers op de wereldranglijst van dit moment, voeren het Oranjeteam aan tijdens de tweede editie van het toernooi, dat een wat andere opzet kent. Naast Nederland doen ook Servië, Canada en China voor het eerst mee aan het landentoernooi, waar negen van de twintig beste tennissers van de wereld en vijf van de tien beste vrouwen van de partij zijn.
Meer uit Sport
VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
2 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
23 uur geleden