Djokovic voert Servië aan in gemengd toernooi om United Cup
MELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic voert Servië aan in de United Cup, het tennistoernooi voor gemengde teams dat duurt van 29 december tot en met 7 januari en wordt gehouden in de Australische steden Sydney en Perth. Voor de nummer 1 van de wereld is het toernooi zijn eerste voorbereiding op de Australian Open, waar hij op jacht gaat naar zijn 25e grandslamtitel.
Rafael Nadal ontbreekt in de United Cup, zo laat de samenstelling van het Spaanse team zien. Eerder deze maand kondigde directeur Craig Tiley aan dat de door blessures geplaagde Nadal zal meedoen aan de Australian Open. De Spanjaard bedankte op sociale media Tiley voor zijn 'vertrouwen', maar bevestigde zijn deelname niet.
Nederland debuteert in de United Cup. Tallon Griekspoor en Arantxa Rus, de hoogstgeplaatste spelers op de wereldranglijst van dit moment, voeren het Oranjeteam aan tijdens de tweede editie van het toernooi, dat een wat andere opzet kent. Naast Nederland doen ook Servië, Canada en China voor het eerst mee aan het landentoernooi, waar negen van de twintig beste tennissers van de wereld en vijf van de tien beste vrouwen van de partij zijn.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
8 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
8 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden