Djokovic vindt zijn diskwalificatie op US Open terecht
ROME (ANP/DPA/RTR) - Tennisser Novak Djokovic vindt het begrijpelijk dat hij vorige week bij de US Open werd gediskwalificeerd. Op de baan kon de nummer 1 van de wereld er nog moeilijk mee leven, maar nu de emoties wat zijn afgenomen, kijkt hij er wat anders tegenaan.
"Als je zo de bal zo slaat en iemand raakt, zijn de regels duidelijk. Ik heb het geaccepteerd", aldus de 33-jarige Djokovic maandag in Rome, waar hij deze week het ATP-toernooi speelt. "Het was natuurlijk een schok om de US Open zo te moeten verlaten. Ik vond het moeilijk het te accepteren. Ik voelde me goed. Het was totaal onverwacht en onbedoeld."
Djokovic sloeg in zijn partij in de achtste finales tegen de Spanjaard Pablo Carreno Busta na een verloren servicegame de bal boos weg en raakte daarbij een lijnrechter. De hoofdscheidsrechter besloot Djokovic vervolgens te diskwalificeren.
Djokovic is blij dat hij in Rome weer mag tennissen. "Hoe eerder ik de herinnering achter me kan laten, hoe beter. Hopelijk kom ik er uiteindelijk beter uit."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn besloot vrijdag haar krachten te sparen in de kwartfinales van de WK roeien in eigen land. Dat zei de olympisch kampioene in de skiff na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn was lange tijd in duel met de Britse Lauren Henry, vorig jaar tweede op de WK, maar liet haar in de laatste paar honderd meter gaan.
7 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp keren terug in het Davis Cup-team voor de ontmoeting met Colombia in september. De twee beste spelers van Nederland hadden afgezegd voor het verloren duel met India in februari en gaven de voorkeur aan hun eigen loopbaan. Griekspoor uitte vervolgens in de media kritiek op de tennisbond en het team van captain Paul Haarhuis.
38 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.
4 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.
16 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.
17 uur geledenKEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.
17 uur geleden