Djokovic vindt zijn diskwalificatie op US Open terecht
ROME (ANP/DPA/RTR) - Tennisser Novak Djokovic vindt het begrijpelijk dat hij vorige week bij de US Open werd gediskwalificeerd. Op de baan kon de nummer 1 van de wereld er nog moeilijk mee leven, maar nu de emoties wat zijn afgenomen, kijkt hij er wat anders tegenaan.
"Als je zo de bal zo slaat en iemand raakt, zijn de regels duidelijk. Ik heb het geaccepteerd", aldus de 33-jarige Djokovic maandag in Rome, waar hij deze week het ATP-toernooi speelt. "Het was natuurlijk een schok om de US Open zo te moeten verlaten. Ik vond het moeilijk het te accepteren. Ik voelde me goed. Het was totaal onverwacht en onbedoeld."
Djokovic sloeg in zijn partij in de achtste finales tegen de Spanjaard Pablo Carreno Busta na een verloren servicegame de bal boos weg en raakte daarbij een lijnrechter. De hoofdscheidsrechter besloot Djokovic vervolgens te diskwalificeren.
Djokovic is blij dat hij in Rome weer mag tennissen. "Hoe eerder ik de herinnering achter me kan laten, hoe beter. Hopelijk kom ik er uiteindelijk beter uit."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
18 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
19 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
20 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
20 uur geleden