Djokovic vindt zijn diskwalificatie op US Open terecht
ROME (ANP/DPA/RTR) - Tennisser Novak Djokovic vindt het begrijpelijk dat hij vorige week bij de US Open werd gediskwalificeerd. Op de baan kon de nummer 1 van de wereld er nog moeilijk mee leven, maar nu de emoties wat zijn afgenomen, kijkt hij er wat anders tegenaan.
"Als je zo de bal zo slaat en iemand raakt, zijn de regels duidelijk. Ik heb het geaccepteerd", aldus de 33-jarige Djokovic maandag in Rome, waar hij deze week het ATP-toernooi speelt. "Het was natuurlijk een schok om de US Open zo te moeten verlaten. Ik vond het moeilijk het te accepteren. Ik voelde me goed. Het was totaal onverwacht en onbedoeld."
Djokovic sloeg in zijn partij in de achtste finales tegen de Spanjaard Pablo Carreno Busta na een verloren servicegame de bal boos weg en raakte daarbij een lijnrechter. De hoofdscheidsrechter besloot Djokovic vervolgens te diskwalificeren.
Djokovic is blij dat hij in Rome weer mag tennissen. "Hoe eerder ik de herinnering achter me kan laten, hoe beter. Hopelijk kom ik er uiteindelijk beter uit."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
1 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
2 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics betreurt de gevolgen van de visumproblemen voor de Russische delegatie bij de WK in Rotterdam. Dat meldt de bond in een persbericht.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben in Shanghai opnieuw met succes hun wereldtitel verdedigd. Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg versloegen in de finale van de teamsprint de Australiërs. Het Nederlandse trio werd vanaf 2019 acht keer wereldkampioen op dit onderdeel. Voor Lavreysen betekende het zijn 21e wereldtitel op de baan.
4 uur geleden