Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic vindt zichzelf de beste tennisser ter wereld

Djokovic vindt zichzelf de beste tennisser ter wereld

TURIJN (ANP) - De honger naar nog meer titels is nog lang niet gestild bij de Servische tennisser Novak Djokovic, die zondag voor de zesde keer in zijn carrière de ATP Finals won. "Mijn ambities zijn zo hoog mogelijk. Ik ben gemotiveerd, ik zit goed in mijn vel en zorg goed voor mijn lichaam. Zolang ik het vuur in me voel branden, zal ik er alles aan doen om tegen de jeugd te strijden om de grootste trofeeën te veroveren", zei de 35-jarige winnaar van 21 grandslamtitels na zijn overtuigende zege in de finale van het eindejaarstoernooi in Turijn op de Noor Casper Ruud (7-5 6-3).

Djokovic klom op de wereldranglijst drie plekken en eindigt het jaar als vijfde. "De ranglijst zegt wie het beste seizoen heeft gehad, en Carlos Alcaraz is nummer 1. Maar diep van binnen zie ik mezelf nog steeds als de beste speler ter wereld. Dat is mijn mentaliteit. Wie er ook aan de andere kant van het net staat, ongeacht de ondergrond, ongeacht het seizoen, het is altijd hetzelfde", aldus de Serviër, die dit jaar door zijn weigering zich te laten vaccineren tegen het coronavirus de Australian Open en de US Open miste.

"Grenzen bestaan meestal alleen in je hoofd. Het is een innerlijke strijd met jezelf, tegen een stemmetje dat zegt: je kunt het niet meer aan, je bent te moe. Je moet de positieve stem voeden, zodat die sterker wordt dan de negatieve. Zo simpel is het, maar het is makkelijker gezegd dan gedaan. Het zit in het hart, in het hoofd. Wat mij drijft is de honger naar de overwinning, mijn passie voor tennis. Ik wil de beste zijn, ik wil elk toernooi winnen en daar zie ik niets verkeerds in."

Meer uit Sport

Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

25 minuten geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

27 minuten geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

27 minuten geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

3 uur geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

6 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

20 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

20 uur geleden