Djokovic vindt coach in oud-dubbelspecialist Zimonjic
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic werkt de komende tijd samen met Nenad Zimonjic, de voormalige nummer 1 van de wereld in het dubbelspel. Zimonjic neemt in het begeleidingsteam voorlopig de plek in van coach Goran Ivanisevic, met wie Djokovic onlangs de samenwerking beëindigde.
"We kennen elkaar al meer dan twintig jaar heel goed", zei de Servische 24-voudig grandslamkampioen over Zimonjic, die ook captain was van het Servische Daviscupteam. "Hij is altijd als een oudere broer voor mij geweest. Een mentor, een vriend, die mij altijd probeerde te helpen als persoon en als speler", zei Djokovic in aanloop naar de masters van Monte Carlo.
"Toen ik met Goran stopte, begon ik aan mijn voorbereiding op het gravelseizoen in Belgrado en daar was hij. We genoten echt van onze samenwerking en ik vroeg hem om een paar weken bij me te komen", vertelde de 36-jarige nummer 1 van de wereld. "We proberen er het beste van te maken. Hij heeft me heel nuttig advies gegeven om de juiste positie te vinden als ik het net nader, want daar ben ik niet de beste in."
Meer uit Sport
BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 dag geleden