Djokovic vindt coach in oud-dubbelspecialist Zimonjic
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic werkt de komende tijd samen met Nenad Zimonjic, de voormalige nummer 1 van de wereld in het dubbelspel. Zimonjic neemt in het begeleidingsteam voorlopig de plek in van coach Goran Ivanisevic, met wie Djokovic onlangs de samenwerking beëindigde.
"We kennen elkaar al meer dan twintig jaar heel goed", zei de Servische 24-voudig grandslamkampioen over Zimonjic, die ook captain was van het Servische Daviscupteam. "Hij is altijd als een oudere broer voor mij geweest. Een mentor, een vriend, die mij altijd probeerde te helpen als persoon en als speler", zei Djokovic in aanloop naar de masters van Monte Carlo.
"Toen ik met Goran stopte, begon ik aan mijn voorbereiding op het gravelseizoen in Belgrado en daar was hij. We genoten echt van onze samenwerking en ik vroeg hem om een paar weken bij me te komen", vertelde de 36-jarige nummer 1 van de wereld. "We proberen er het beste van te maken. Hij heeft me heel nuttig advies gegeven om de juiste positie te vinden als ik het net nader, want daar ben ik niet de beste in."
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
3 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
10 uur geleden