
Djokovic verwacht turbulente strijd om nummer 1-positie
DUBAI (ANP) - Novak Djokovic verwacht niet dat hij voorlopig de nummer 1 van de wereld zal blijven. De 35-jarige tennisser, die de wereldranglijst weer aanvoert sinds het winnen van de Australian Open eind januari, denkt dat de jongelingen Carlos Alcaraz en Stefanos Tsitsipas langszij gaan komen doordat zij bereid zijn meer toernooien te spelen. "Maar dan pak ik de nummer 1-positie weer terug en dan zij weer. We gaan het afwisselen", aldus de Serviër.
"Ik ben helemaal niet van plan om zoveel toernooien te spelen als zij doen", zei Djokovic in Dubai, waar hem woensdagmiddag een wedstrijd tegen Tallon Griekspoor wacht. De 22-voudig grandslamwinnaar kende dinsdag een moeizame rentree nadat hij na het winnen van de Australian Open even een paar weken geen wedstrijden had gespeeld. Hij versloeg de Tsjech Tomas Machac uiteindelijk wel in Dubai, in drie sets.
"Ik denk niet dat ik eerder met zo weinig punten bovenaan de wereldranglijst heb gestaan. Maar dat gebeurt. Het komt door mijn bewogen afgelopen jaar, maar ook doordat andere spelers grote toernooien misten door blessures of te wisselvallig waren", liet de Serviër optekenen. Djokovic miste afgelopen jaar verschillende toernooien omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.
Djokovic zegt dat het terugpakken van de eerste plek op de wereldranglijst als een grote prestatie voelde vanwege zijn turbulente afgelopen jaar. "Ik ben zo trots. Ik blijf toegewijd aan deze sport." Djokovic heeft sinds deze week langer dan welke tennisser dan ook de wereldranglijst aangevoerd: 378 weken. Hiervoor was de Duitse Steffi Graf recordhouder met 377 weken.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
3 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
18 uur geleden