Djokovic verwacht turbulente strijd om nummer 1-positie
DUBAI (ANP) - Novak Djokovic verwacht niet dat hij voorlopig de nummer 1 van de wereld zal blijven. De 35-jarige tennisser, die de wereldranglijst weer aanvoert sinds het winnen van de Australian Open eind januari, denkt dat de jongelingen Carlos Alcaraz en Stefanos Tsitsipas langszij gaan komen doordat zij bereid zijn meer toernooien te spelen. "Maar dan pak ik de nummer 1-positie weer terug en dan zij weer. We gaan het afwisselen", aldus de Serviër.
"Ik ben helemaal niet van plan om zoveel toernooien te spelen als zij doen", zei Djokovic in Dubai, waar hem woensdagmiddag een wedstrijd tegen Tallon Griekspoor wacht. De 22-voudig grandslamwinnaar kende dinsdag een moeizame rentree nadat hij na het winnen van de Australian Open even een paar weken geen wedstrijden had gespeeld. Hij versloeg de Tsjech Tomas Machac uiteindelijk wel in Dubai, in drie sets.
"Ik denk niet dat ik eerder met zo weinig punten bovenaan de wereldranglijst heb gestaan. Maar dat gebeurt. Het komt door mijn bewogen afgelopen jaar, maar ook doordat andere spelers grote toernooien misten door blessures of te wisselvallig waren", liet de Serviër optekenen. Djokovic miste afgelopen jaar verschillende toernooien omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.
Djokovic zegt dat het terugpakken van de eerste plek op de wereldranglijst als een grote prestatie voelde vanwege zijn turbulente afgelopen jaar. "Ik ben zo trots. Ik blijf toegewijd aan deze sport." Djokovic heeft sinds deze week langer dan welke tennisser dan ook de wereldranglijst aangevoerd: 378 weken. Hiervoor was de Duitse Steffi Graf recordhouder met 377 weken.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.
3 uur geledenCHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
18 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
21 uur geleden