Djokovic verwacht turbulente strijd om nummer 1-positie
DUBAI (ANP) - Novak Djokovic verwacht niet dat hij voorlopig de nummer 1 van de wereld zal blijven. De 35-jarige tennisser, die de wereldranglijst weer aanvoert sinds het winnen van de Australian Open eind januari, denkt dat de jongelingen Carlos Alcaraz en Stefanos Tsitsipas langszij gaan komen doordat zij bereid zijn meer toernooien te spelen. "Maar dan pak ik de nummer 1-positie weer terug en dan zij weer. We gaan het afwisselen", aldus de Serviër.
"Ik ben helemaal niet van plan om zoveel toernooien te spelen als zij doen", zei Djokovic in Dubai, waar hem woensdagmiddag een wedstrijd tegen Tallon Griekspoor wacht. De 22-voudig grandslamwinnaar kende dinsdag een moeizame rentree nadat hij na het winnen van de Australian Open even een paar weken geen wedstrijden had gespeeld. Hij versloeg de Tsjech Tomas Machac uiteindelijk wel in Dubai, in drie sets.
"Ik denk niet dat ik eerder met zo weinig punten bovenaan de wereldranglijst heb gestaan. Maar dat gebeurt. Het komt door mijn bewogen afgelopen jaar, maar ook doordat andere spelers grote toernooien misten door blessures of te wisselvallig waren", liet de Serviër optekenen. Djokovic miste afgelopen jaar verschillende toernooien omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.
Djokovic zegt dat het terugpakken van de eerste plek op de wereldranglijst als een grote prestatie voelde vanwege zijn turbulente afgelopen jaar. "Ik ben zo trots. Ik blijf toegewijd aan deze sport." Djokovic heeft sinds deze week langer dan welke tennisser dan ook de wereldranglijst aangevoerd: 378 weken. Hiervoor was de Duitse Steffi Graf recordhouder met 377 weken.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
18 minuten geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
15 uur geledenLE LIORAN (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft op de Franse nationale feestdag de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Sloveense geletruidrager en wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na een zware etappe over 166,6 kilometer door het Centraal Massief alleen aan in skioord Le Lioran, waar hij in de Tour van 2024 verloor van zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard. Hij boekte zijn derde ritzege in deze Tour.
15 uur geledenAURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.
20 uur geledenZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
1 dag geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
1 dag geleden