Djokovic verspilt weinig energie in derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft weinig energie verspild in de derde ronde van de Australian Open. De 36-jarige titelverdediger uit Servië versloeg de Argentijn Tomás Martín Etcheverry in drie sets: 6-3 6-3 7-6 (2).
Djokovic, tienvoudig winnaar van de Australian Open, had in zijn eerste wedstrijden tegen de Kroaat Dino Prizmic en Alexei Popyrin uit Australië nog een set moeten inleveren. De nummer 1 van de wereld treft in de achtste finale de winnaar van de partij tussen de Amerikaan Ben Shelton en Adrian Mannarino uit Frankrijk.
Djokovic, die vorig jaar tijdens het hele toernooi slechts één set verloor, verklaarde na zijn partij tegen Popyrin dat hij in Melbourne nog niet zijn beste tennis speelde. De Serviër, nog wel enigszins verkouden, haalde in de eerste twee sets tegen Etcheverry een hoog niveau. Hij hoefde in zijn eigen servicegames geen breakpoint toe te staan en brak in de eerste set bij een stand van 3-2 de opslag van de Argentijn.
Beste optreden
In de tweede set liep Djokovic uit naar 3-1, waarna hij de voorsprong eenvoudig intact hield. Op 5-3 brak hij Etcheverry opnieuw door zijn derde setpoint te benutten. De Argentijnse nummer 32 van de wereld, die in de eerste twee ronden de routiniers Andy Murray en Gaël Monfils had uitgeschakeld, hield in de derde set gelijke tred tot 6-6. Djokovic was vervolgens oppermachtig in de tiebreak. Op 6-2 benutte hij meteen zijn eerste matchpoint om zijn honderdste wedstrijd op Melbourne Park met een zege te vieren.
"Het was mijn beste optreden tijdens dit toernooi en ik ben natuurlijk blij met hoe ik tijdens deze hele wedstrijd speelde, vooral in de eerste twee sets", zei Djokovic na afloop. "Hij zette een tandje bij in de derde set, maar in de tiebreak had ik de juiste slagen en goede opslagen om het af te maken in drie sets."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
6 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden