Djokovic verspilt weinig energie in derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft weinig energie verspild in de derde ronde van de Australian Open. De 36-jarige titelverdediger uit Servië versloeg de Argentijn Tomás Martín Etcheverry in drie sets: 6-3 6-3 7-6 (2).
Djokovic, tienvoudig winnaar van de Australian Open, had in zijn eerste wedstrijden tegen de Kroaat Dino Prizmic en Alexei Popyrin uit Australië nog een set moeten inleveren. De nummer 1 van de wereld treft in de achtste finale de winnaar van de partij tussen de Amerikaan Ben Shelton en Adrian Mannarino uit Frankrijk.
Djokovic, die vorig jaar tijdens het hele toernooi slechts één set verloor, verklaarde na zijn partij tegen Popyrin dat hij in Melbourne nog niet zijn beste tennis speelde. De Serviër, nog wel enigszins verkouden, haalde in de eerste twee sets tegen Etcheverry een hoog niveau. Hij hoefde in zijn eigen servicegames geen breakpoint toe te staan en brak in de eerste set bij een stand van 3-2 de opslag van de Argentijn.
Beste optreden
In de tweede set liep Djokovic uit naar 3-1, waarna hij de voorsprong eenvoudig intact hield. Op 5-3 brak hij Etcheverry opnieuw door zijn derde setpoint te benutten. De Argentijnse nummer 32 van de wereld, die in de eerste twee ronden de routiniers Andy Murray en Gaël Monfils had uitgeschakeld, hield in de derde set gelijke tred tot 6-6. Djokovic was vervolgens oppermachtig in de tiebreak. Op 6-2 benutte hij meteen zijn eerste matchpoint om zijn honderdste wedstrijd op Melbourne Park met een zege te vieren.
"Het was mijn beste optreden tijdens dit toernooi en ik ben natuurlijk blij met hoe ik tijdens deze hele wedstrijd speelde, vooral in de eerste twee sets", zei Djokovic na afloop. "Hij zette een tandje bij in de derde set, maar in de tiebreak had ik de juiste slagen en goede opslagen om het af te maken in drie sets."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
20 uur geleden