Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic verspilt weinig energie in derde ronde Australian Open

Djokovic verspilt weinig energie in derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft weinig energie verspild in de derde ronde van de Australian Open. De 36-jarige titelverdediger uit Servië versloeg de Argentijn Tomás Martín Etcheverry in drie sets: 6-3 6-3 7-6 (2).

Djokovic, tienvoudig winnaar van de Australian Open, had in zijn eerste wedstrijden tegen de Kroaat Dino Prizmic en Alexei Popyrin uit Australië nog een set moeten inleveren. De nummer 1 van de wereld treft in de achtste finale de winnaar van de partij tussen de Amerikaan Ben Shelton en Adrian Mannarino uit Frankrijk.

Djokovic, die vorig jaar tijdens het hele toernooi slechts één set verloor, verklaarde na zijn partij tegen Popyrin dat hij in Melbourne nog niet zijn beste tennis speelde. De Serviër, nog wel enigszins verkouden, haalde in de eerste twee sets tegen Etcheverry een hoog niveau. Hij hoefde in zijn eigen servicegames geen breakpoint toe te staan en brak in de eerste set bij een stand van 3-2 de opslag van de Argentijn.

Beste optreden

In de tweede set liep Djokovic uit naar 3-1, waarna hij de voorsprong eenvoudig intact hield. Op 5-3 brak hij Etcheverry opnieuw door zijn derde setpoint te benutten. De Argentijnse nummer 32 van de wereld, die in de eerste twee ronden de routiniers Andy Murray en Gaël Monfils had uitgeschakeld, hield in de derde set gelijke tred tot 6-6. Djokovic was vervolgens oppermachtig in de tiebreak. Op 6-2 benutte hij meteen zijn eerste matchpoint om zijn honderdste wedstrijd op Melbourne Park met een zege te vieren.

"Het was mijn beste optreden tijdens dit toernooi en ik ben natuurlijk blij met hoe ik tijdens deze hele wedstrijd speelde, vooral in de eerste twee sets", zei Djokovic na afloop. "Hij zette een tandje bij in de derde set, maar in de tiebreak had ik de juiste slagen en goede opslagen om het af te maken in drie sets."

Meer uit Sport

Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

4 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

5 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

10 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

17 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

22 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

23 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

1 dag geleden