Djokovic verslaat Zverev, maar mist finale Adria Tour
BELGRADO (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich ondanks een zege op Alexander Zverev niet geplaatst voor de finale van de eerste ronde van de door hem opgezette Adria Tour. De Servische nummer één van de wereld versloeg voor volle tribunes in het Novak Tennis Center in Belgrado de Duitser met 4-0 1-4 4-2. Hierdoor plaatste de Servische tennisser Filip Krajinovic zich voor de eindstrijd.
Djokovic kwam op het idee een eigen toernooi te organiseren omdat het tennisseizoen niet eerder dan 31 juli wordt hervat. De landen in de Balkan zijn ook relatief licht getroffen door het coronavirus, waardoor zo'n 4000 toeschouwers welkom waren bij het exhibitietoernooi. De Adria Tour gaat nog tot 5 juli langs Servië, Kroatië en Bosnië. De derde ronde in Montenegro is afgelast.
Krajinovic had Djokovic zaterdagavond verslagen en plaatste zich voor de finale. Daarin nam hij het op tegen Dominic Thiem, die voor een plaats in de finale Grigor Dimitrov had verslagen. Thiem was zondagavond Krajinovic in drie sets de baas: 4-3 (7-2) 2-4 4-2
Djokovic wil met de serie exhibitietoernooien geld ophalen voor goede doelen. De tennistoernooien op de ATP en WTA Tour liggen nog stil tot in ieder geval 31 juli.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
31 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
6 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
6 uur geleden