Djokovic verslaat Tsitsipas en schaart zich bij laatste vier
PARIJS (ANP) - De als eerste geplaatste Novak Djokovic heeft zich ten koste van Stefanos Tsitsipas bij de laatste vier op het olympisch tennistoernooi geschaard. De Serviër won met 6-3 7-6 (3) en stuit in de halve finales op de Italiaan Lorenzo Musetti.
De 37-jarige Djokovic, die 24 grandslamtitels achter zijn naam heeft staan, won in 2008 een bronzen medaille, zijn enige olympische plak tot nog toe. In Parijs gaat hij voor goud. Eerder in het toernooi was hij ook al verantwoordelijk voor de uitschakeling van Rafael Nadal.
In zijn partij tegen Tsitsipas had Djokovic aan één break in de eerste set genoeg. Hij keek na twee verloren servicebeurten in de tweede set tegen een 4-0-achterstand aan, maar knokte zich terug. Tsitsipas miste bij 5-3 drie setpoints en ging vervolgens in de tiebreak ten onder.
De andere halve finale gaat tussen Carlos Alcaraz en Félix Auger-Aliassime.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden