Djokovic verslaat Kyrgios op Wimbledon en pakt 21e grandslamtitel
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zondag Wimbledon gewonnen. De Serviër was in de finale in vier sets te sterk voor Nick Kyrgios uit Australië. Het werd 4-6 6-3 6-4 7-6 (3). Daarmee schreef Djokovic Wimbledon voor de zevende keer op zijn naam. Hij won het toernooi voor de vierde keer op rij, na zeges in 2018, 2019 en 2021.
Met zijn zevende Wimbledontitel komt hij op gelijke hoogte met William Renshaw en Pete Sampras. Alleen Roger Federer won meer titels op het Londense gras, namelijk acht. Djokovic greep met de zege in Londen tevens zijn 21e grandslamtitel. Daarmee heeft hij er één meer dan Roger Federer en één minder dan Rafael Nadal.
Kyrgios, die in Londen zijn eerste grandslamfinale speelde, trok de openingsset naar zich toe. Vervolgens was het Djokovic die het initiatief nam en de tweede set won. Door verschillende onnodige fouten van Kyrgios schreef Djokovic ook de derde set op zijn naam. In de vierde set waren de verschillen klein en moest een tiebreak uiteindelijk het verschil brengen. Djokovic gaf in de tiebreak slechts drie punten weg.
De 35-jarige Djokovic heeft sinds 2017 geen wedstrijd meer verloren op Wimbledon. In 2020 ging het toernooi niet door vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
9 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
17 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
20 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
23 uur geleden