Djokovic verslaat Hurkacz op weg naar halve finale Dubai
DUBAI (ANP) - Novak Djokovic is nog altijd ongeslagen in 2023. De nummer 1 van de wereld plaatste zich voor de halve finales van het ATP-toernooi van Dubai na een 6-3 7-5-overwinning op de Pool Hubert Hurkacz.
Hurkacz was in goeden doen naar de Verenigde Arabische Emiraten afgereisd, nadat hij afgelopen zondag de titel op het indoortoernooi van Marseille had veroverd. De mondiale nummer 11 kwam er in Dubai echter achter dat Djokovic, die in de vorige ronde Tallon Griekspoor had uitgeschakeld, nog altijd van een andere orde is.
Djokovic brak zijn tegenstander in de vierde game en kwam daarna niet meer in de problemen in de eerste set. Beide spelers wonnen in de tweede set eenvoudig hun eigen servicegames. In de eerste negen games werden in totaal slechts drie punten ingeleverd.
Lovegame Djokovic
Hurkacz was dicht bij setwinst met een 5-4, 30-0-voorsprong, maar Djokovic liet vervolgens zijn beste tennis zien en pakte de volgende vier punten op rij. De Serviër drukte daarna door in de lange elfde game. De Pool wist de eerste vier breakpoints nog weg te werken, maar verloor de game alsnog. Djokovic maakte vervolgens de wedstrijd met een lovegame op eigen service af.
Djokovic treft in de halve finale Daniil Medvedev. De Russische nummer 7 van de wereld won met 6-3 6-2 van Borna Coric uit Kroatië. Na een eenvoudige eerste set stribbelde Coric in de tweede set nog even tegen. Hij kwam op een 2-0-voorsprong, maar verloor de volgende zes games op rij.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
55 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
12 uur geleden