Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic verslaat Hurkacz op weg naar halve finale Dubai

Djokovic verslaat Hurkacz op weg naar halve finale Dubai

DUBAI (ANP) - Novak Djokovic is nog altijd ongeslagen in 2023. De nummer 1 van de wereld plaatste zich voor de halve finales van het ATP-toernooi van Dubai na een 6-3 7-5-overwinning op de Pool Hubert Hurkacz.

Hurkacz was in goeden doen naar de Verenigde Arabische Emiraten afgereisd, nadat hij afgelopen zondag de titel op het indoortoernooi van Marseille had veroverd. De mondiale nummer 11 kwam er in Dubai echter achter dat Djokovic, die in de vorige ronde Tallon Griekspoor had uitgeschakeld, nog altijd van een andere orde is.

Djokovic brak zijn tegenstander in de vierde game en kwam daarna niet meer in de problemen in de eerste set. Beide spelers wonnen in de tweede set eenvoudig hun eigen servicegames. In de eerste negen games werden in totaal slechts drie punten ingeleverd.

Lovegame Djokovic

Hurkacz was dicht bij setwinst met een 5-4, 30-0-voorsprong, maar Djokovic liet vervolgens zijn beste tennis zien en pakte de volgende vier punten op rij. De Serviër drukte daarna door in de lange elfde game. De Pool wist de eerste vier breakpoints nog weg te werken, maar verloor de game alsnog. Djokovic maakte vervolgens de wedstrijd met een lovegame op eigen service af.

Djokovic treft in de halve finale Daniil Medvedev. De Russische nummer 7 van de wereld won met 6-3 6-2 van Borna Coric uit Kroatië. Na een eenvoudige eerste set stribbelde Coric in de tweede set nog even tegen. Hij kwam op een 2-0-voorsprong, maar verloor de volgende zes games op rij.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

20 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

21 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

22 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

23 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

23 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden